Kontuzja Fridy Westman, Benjamin Østvold z Covidem – Newsy

przez Dominika Śmiech

Jak co niedzielę, tak i tym razem przychodzimy do Was z nowymi newsami. Ubiegły tydzień był obfity w wiele nowych informacji ze świata skoków narciarskich. Dowiedzieliśmy się między innymi, jak przeszła operacja Daniela Hubera i kiedy powróci on do rywalizacji. Covid ponownie miesza w życiu zawodników, a Sophie Sorschag planuje reprezentować inny kraj. Zapraszamy do dalszego czytania!

Benjamin Østvold z pozytywnym wynikiem na Covid-19

Jeden z talentów norweskich skoków, Benjamin Østvold, za pośrednictwem Twittera poinformował o zakażeniu Covid-19.

-,, Myślałem, że mam mocną odporność, ale okazało się, że nie. ” – przekazuje Østvold.

W sezonie 2022/23 zawodnicy nie mają obowiązku regularnego testowania. 21-latek najprawdopodobniej miał symptomy, które skłoniły go do sprawdzenia swoich przypuszczeń. Niestety, test wyszedł pozytywny, co skłoniło młodego Norwega do krótkiej przerwy w rywalizacji.

Kontuzja Fridy Westman, Benjamin Østvold z Covidem - Newsy

Kontuzja Fridy Westman!

Frida Westman to 21-letnia skoczkini, reprezentantka Szwecji. W zeszłym tygodniu odniosła ogromny sukces, bowiem po raz pierwszy w karierze stanęła na podium konkursu Pucharu Świata, który odbył się w Wiśle. O przebiegu rywalizacji możecie przeczytać klikając tutaj. Westman to z pewnością wielka nadzieja szwedzkich skoków narciarskich. Niestety, podopieczna Roara Ljøkelsøya podczas lądowań w Wiśle najprawdopodobniej uszkodziła sobie staw kolanowy. Niedługo przejdzie ona szczegółowe badania medyczne, aby postawić prawidłową diagnozę.

Kontuzja Fridy Westman, Benjamin Østvold z Covidem - Newsy
Frida Westman, fot. Martyna Okrzesik

Daniel Huber pomyślnie przeszedł operację

Daniel Huber wystartował w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w Wiśle, które odbyły się w zeszły weekend. Austriak nie odniósł jednak spektakularnego wyniku, dlatego został odesłany przez austriacki sztab do domu. Jak wiadomo, Huber od jakiegoś czasu zmagał się z problemami z prawym kolanem. Jedyną opcją powrotu do zdrowia była operacja, którą 29-latek przeszedł w ubiegły poniedziałek w prywatnej klinice w Hochrum w Tyrolu. Huber za pośrednictwem swojego Instagrama poinformował, iż czuje się dobrze. Czeka go jednak dość długa rehabilitacja, gdyż Austriak z pewnością nie weźmie udziału w 71. Turnieju Czterech Skoczni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Huber wróci do rywalizacji na Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym, które odbędą się na przełomie lutego i marca 2023 roku w słoweńskiej Planicy.

Daniel Huber
Daniel Huber, fot. Neja Tamshe

Sorschag z planami zmiany reprezentacji!

Sophie Sorschag to skoczkini, która urodziła się w Villach. Do tej pory we wszystkich zawodach międzynarodowych reprezentowała swój kraj, Austrię. Warto podkreślić, iż ubiegłej zimy punktowała ona w każdym konkursie Pucharu Świata. 23-letnia zawodniczka z pewnością ma za sobą ciężki czas, który był obfity w kontuzje. Jak sama przyznała, z tego powodu Austriacki Związek Narciarski zrezygnował z niej i jej sportowych marzeń, skreślając ją z kadry. Sorschag mimo wszystko nie zamierza się poddawać, gdyż za bardzo kocha uprawiać ten sport i chce spróbować swoich sił w innej reprezentacji. Od jakiegoś czasu słychać pogłoski o tym, iż miałaby ona dołączyć do estońskiej kadry. Nie jest to jednak na ten moment potwierdzone.

Sophie Sorchag
Sophie Sorschag

Skład Polaków na PŚ w Ruce

Ostatnio poznaliśmy także skład reprezentantów Polski na zawody Pucharu Świata w Ruce, które odbędą się 25-27 listopada. Do mroźnej Finlandii wybiorą się: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Tomasz Pilch oraz Aleksander Zniszczoł. Wiele osób zaskoczył brak Jana Habdasa czy Tomasza Pilcha. Trener Thomas Thurnbichler miał na to wytłumaczenie, iż rywalizacja w Ruce jest bardzo specyficzna, ze względu na silne podmuchy wiatru. Młodzi skoczkowie swoje pierwsze próby na śniegu oddadzą w Pucharze Kontynentalnym.

Dawid Kubacki
Dawid Kubacki, fot. Neja Tamshe

Nowy Kanadyjczyk z FIS Code!

Mitchell Penning urodził się w 2007 roku w Kanadzie i niedawno udało mu się uzyskać FIS Code. Oznacza to, iż młody Kanadyjczyk ma realną szansę na ewentualny występ w Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym, które odbędą się od 28 stycznia do 5 lutego 2023 roku w kanadyjskim Whistler.

Na zakończenie zapraszamy Was do śledzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook, gdzie czeka na Was sporo nowości w nadchodzącym sezonie!

Źróło informacji: Własne, Twitter/@benjaminstvold, kleinezeitung.at

Źródło grafiki: Martyna Okrzesik, Neja Tamshe, skispringen.com

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać