LGP Pań w Courchevel: Bogataj triumfuje

przez Aleksandra Rajewicz

Za nami konkurs indywidualny pań Letniego Grand Prix we francuskim Courchevel. Jeśli chcecie dowiedzieć się, które zawodniczki uplasowały się na najwyższych pozycjach, zapraszamy do lektury!

Ursa Bogataj fot. FIS Ski Jumping

Seria próbna

Przed rozpoczęciem pierwszej serii konkursowej odbyła się seria próbna, uczestniczyły w niej 29 zawodniczki, gdyż ze swojego skoku zrezygnowała Niemka Pauline Hessler. Seria została zdominowana przez zawodniczki ze Słowenii, Ursa Bogataj zwyciężyła skokiem na 123 metr, 2. miejsce zajęła Nika Kriznar, która wylądowała na 120. metrze, natomiast 3. była Nika Prevc 114 metrów.

Pierwsza seria

Do konkursu przystąpiło 30 zawodniczek. Pierwsza seria konkursowa rozpoczęła się z 24 belki, lecz została zmieniona na 23. po nieprzyjemnym upadku Kanadyjki Abigail Strate. Brązowa medalistka olimpijska uzyskała skok na 128,5 metr, lecz podczas lądowania popełniła błąd. Zawodniczka sama opuściła zeskok. Liderką na półmetku była Słowenka Ursa Bogataj, drugie miejsce zajmowała jej rodaczka Nika Kriznar, natomiast trzecia była francuska Julia Clair.

Druga seria

Druga seria rozpoczęła się podobnie jak pierwsza z 24. belki, otworzyła ją Włoszka Martina Ambrosi skokiem na 72. metr. Groźny upadek zaliczyła 18. po pierwszej serii Japonka Riko Sakurai, która po problemach w locie spadła na 72. metr. Zawodniczka wstała przy pomocy medyków. Liderka na półmetku Ursa Bogataj skokiem na 123,5 metra przypieczętowała zwycięstwo. Drugie i trzecie miejsca także pozostały bez zmian.

Jeśli spodobał Wam się dzisiejszy post, to zachęcamy do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych: FacebookTwitter i Instagram.

Źródła informacji: własne
Źródła grafik: FIS Ski Jumping

0 komentarzy
5

Może ci się spodobać