Lilou Zepchi nie wystartuje w Igrzyskach Europejskich 2023

przez Martyna Okrzesik

Igrzyska Europejskie 2023 w Zakopanem zbliżają się wielkimi krokami. Wszystkie drużyny zatwierdziły już swoje składy kadr na to wydarzenie, jednak w niektórych nacjach, pojawiają się pewne zmiany. Do mediów trafiła informacja, że triumfatorka cyklu Alpen Cup, nie wystartuje we wspomnianych zawodach.

Lilou Zepchi, źródło: Instagram/@lilou.zepchiskijumping

ZOBACZ TEŻ: SKŁADY KADR FRANCJI NA SEZON 2023/2024. DESSUM NOWYM TRENEREM

W ubiegłym tygodniu, o rezygnacji z udziału w igrzyskach, poinformował Halvor Egner Granerud. Zdobywca Kryształowej Kuli, swoją decyzję podjął po upadku podczas treningu w Lillehammer. Tym razem media obiegła informacja o tym, że niespełna 17-letnia Francuzka – Lilou Zepchi – nie weźmie udziału w rywalizacji w Zakopanem. Jak podaje francuski portal nordicmag.info – triumfatorka tegorocznego cyklu Alpen Cup, nie jest jeszcze gotowa na start i pozostanie we Francji.

W rezultacie na obiektach w Zakopanem zobaczymy ośmiu reprezentantów Francji. W składzie drużyny kobiet znalazły się członkinie kadry narodowej, Julia Clair i Joséphine Pagnier oraz niespełna 20-letnia Emma Chervet. Natomiast powołanie na zawody otrzymali także Alessandro Batby, Enzo Milesi, Jules Chervet, Ari Repellin oraz Valentin Foubert. Oznacza to, że reprezentacja Francji wystartuje w konkursie drużyn mieszanych, zaplanowanym na 29 czerwca na Średniej Krokwi.

ZOBACZ TEZ: MATHIS CONTAMINE KOŃCZY KARIERĘ

Zmagania na skoczniach w Zakopanem rozpoczną się już 27 czerwca i potrwają one aż do 1 lipca. Zaplanowane zostały po dwa konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn, a także rywalizacja drużyn mieszanych. Pełne informacje o wydarzeniu, harmonogramie oraz biletach, przedstawiliśmy w poniższym linku.

ZOBACZ TEŻ: BILETY NA IGRZYSKA EUROPEJSKIE 2023 JUŻ DOSTĘPNE!

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne, nordicmag.info

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać