Marc Noelke odsunięty z funkcji asystenta trenera kadry polskich skoczków!

przez Szymon Kołtun

W przeddzień rozpoczęcia 72. Turnieju Czterech Skoczni w sztabie reprezentacji Polski w skokach narciarskich doszło do zaskakującej zmiany. Funkcji asystenta trenera Thomasa Thurnbichlera nie będzie już pełnić Marc Noelke! W jego dotychczasową rolę tymczasowo wcieli się Wojciech Topór.

Piotr Żyła i Marc Noelke, fot. berkutschi.com

Marc Noelke nie będzie już asystentem Thomasa Thurnbichlera!

Decyzją trenera Thomasa Thurnbichlera, Marc Noelke został odsunięty z funkcji asystenta głównego szkoleniowca. Do takiego rozwiązania sytuacji doszło ponoć podczas spotkania, które miało miejsce w trakcie nierozegranych ostatecznie Mistrzostw Polski. Od Turnieju Czterech Skoczni 50-letniego Niemca na stanowisku zastąpi Wojciech Topór, czyli trener w podhalańskiej grupie bazowej.

– „Marc Noelke nie będzie z zespołem podczas Turnieju Czterech Skoczni. Czy i w jaki sposób będzie wspierał Polski Związek Narciarski? Na ten moment sprawa jest otwarta, to temat na przyszłość. W tej chwili skupiamy się na dużych wydarzeniach, jak Turniej Czterech Skoczni, PolSKI Turniej czy Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich” – skomentował sytuację trener Thurnbichler.

Thomas Thurnbichler, fot. Vivienne Stycz

Marc Noelke: „Wojtek jest znacznie bliżej zawodników niż ja”

– „Już latem poinformowałem Thomasa, że ​​po sezonie nie będę mógł być dostępny dla kadry w takim zakresie, jak dotychczas. Ze względów rodzinnych i zawodowych. Trudne położenie kadry z (nadal możliwą do nadrobienia) stratą Polaków względem światowej czołówki wymagało wielu dodatkowych indywidualnych dyskusji i analiz. Efektem rozważań Thomasa jest zastąpienie mnie Wojciechem Toporem. Jako trener bazowy Kamila Stocha i Dawida Kubackiego Wojtek jest znacznie bliżej zawodników niż ja” – wyjaśnia sam zainteresowany dla TVPSPORT.PL.

– „Potwierdzam, że reorganizacja pracy kadry A nastąpi już teraz, wcześniej. W moim odczuciu te zmiany są słuszne, spójne i rozsądne. W taki sposób sztab będzie mógł lepiej zarządzać zespołem, z bliższej odległości. Thomas i ja nadal jesteśmy w dobrym kontakcie” – uspokaja odchodzący asystent.

Sytuacja w kadrze skoczków przed TCS

ZOBACZ TEŻ: SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI NA TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI

Skład reprezentacji Polski na Turniej Czterech Skoczni został ogłoszony 25 grudnia. Do końca niewiadomą stanowiła dyspozycja zdrowotna Dawida Kubackiego i Pawła Wąska: – „Dawid Kubacki i Paweł Wąsek mieli podwyższoną temperaturę, w nocy z 21 na 22 grudnia. W przypadku Dawida wydłużyło się to o kolejny dzień, u Pawła była to jedna noc. Zaplanowaliśmy dla nich spokojny rozruch, który mogli przeprowadzić 25 grudnia w domach. Po to, by zobaczyć, jak ich ciała reagują na ruch po chorobie. Wszystko wyglądało w porządku, obyło się bez problemów, więc 26 grudnia zrealizowali pełen plan treningowy z resztą reprezentacji. Wszyscy są zdrowi i gotowi do rywalizacji w Turnieju Czterech Skoczni. Środa to dzień przeznaczony na podróż do Oberstdorfu” – wyjaśnił trener Polaków w komunikacie prasowym Polskiego Związku Narciarskiego.

Dawid Kubacki, fot. Neja Tamshe

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

Źródła informacji: pzn.pl, sport.tvp.pl
Źródła grafik: berkutschi.com, Vivienne Stycz, Neja Tamshe

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać