Puchar Kontynentalny w Engelbergu: Zapowiedź, harmonogram, listy startowe

przez Zofia Hunkiewicz

Gross-Titlis-Schanze w Engelbergu, jest następnym przystankiem zmagań drugoligowych. Zarazem Szwajcaria będzie ostatnim krajem w tym roku, w którym zawodnicy przystąpią do rywalizacji na tym szczeblu. W poniższym artykule zamieszczamy kluczowe informacje, takie jak harmonogram, bądź listy startowe. Cofniemy się także do wydarzeń sprzed roku.

Gross-Titlis-Schanze, źródło: swiss.ski.ch

Kilka słów o skoczni

Gross-Titlis-Schanze, to duży obiekt zbudowany na naturalnym zboczu góry Titlis. Jego powstanie datuje się na 1971 rok. Punkt K skoczni, usytuowany jest na 125 metrze, zaś jej rozmiar wynosi 140 metrów. Najdłuższy skok, na odległość 146 m, oddał tam Kamil Stoch. Oficjalnymi rekordzistami są natomiast Domen Prevc oraz Ryoyu Kobayashi. Zawodnicy lądowali o dwa metry krócej, niż Polak.

Cofając się dwadzieścia cztery lata wstecz, do jednych z pierwszych zawodów z cyklu Pucharu Kontynentalnego, wspominamy zwycięstwo Primoza Urh-Zupana. Wówczas na podium miejsca wywalczyli także Bjørn Einar Romøren oraz Jure Radelj.

ZOBACZ TEŻ: GROSS-TITLIS-SCHANZE – ENGELBERG, SZWAJCARIA

Listy startowe

Do zawodów, zgłoszonych zostało 49 zawodników, z dziewięciu nacji. Wśród nich, widnieje również siedem polskich nazwisk. W Engelbergu, zaprezentują się Klemens Murańka, Kacper Juroszek, Jan Habdas, Andrzej Stękała, Kacper Tomasiak, Jakub Wolny oraz Tomasz Pilch.

Dodatkowo zabraknie lidera cyklu, jak i ubiegłorocznego triumfatora Benjamina Oestvolda. Norweg uda się do Oberstdorfu, gdzie wystartuje w zawodach Turnieju Czterech Skoczni.

PEŁNA LISTA STARTOWA

Harmonogram zawodów

Środa, 27.12.2023
13:30 – Oficjalny trening
14:30 – Seria próbna
15:45 – Start pierwszej serii konkursowej

Czwartek, 28.12.2023
11:00 – Seria próbna
12:00 – Start pierwszej serii konkursowej

Chwila wspomnień

Przed rokiem, na Gross-Titlis-Schanze, rozegrano dwa konkursy. Benjamin Oesvtold wywalczył dublet zwycięstw. W sobotę, na podium Norwegowi towarzyszyli Clemens Aigner oraz Fredrik Villumstad. Kolejnego dnia, czołowe lokaty zdobyli Sondre Ringen oraz ponownie Aigner. Jeśli chodzi o Polaków, w Engelbergu najlepiej spisał się Aleksander Zniszczoł. Sportowiec zajmował kolejno dziewiątą i dwunastą pozycję.

Benjamin Østvold, fot. Zofia Hunkiewicz

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło informacji: własne, FIS

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać