Pokal Argeta w Planicy: Vrhovnik i Malovrh najlepsi!

przez Zuzanna Karwacka

Oprócz skokowej części cyklu Pokal Argeta w Planicy odbyły się także konkursy kombinacji norweskiej. Początkowo zaplanowano tam 5 kategorii, jednak jedna z nich ostatecznie się nie odbyła. Wśród najlepszych wyników mogliśmy zobaczyć nazwiska takich zawodników jak: Zajec czy Vrhovnik. Ponadto kobietą z najlepszym rezultatem okazała się Tia Malovrh.

Vid Vrhovnik, źródło: Instagram @/vvrhovnik

ZOBACZ TEŻ: POKAL ARGETA W PLANICY: LOVRO PERCL SERUCNIK I GASPER BRECL TRIUMFUJĄ

Mladinci do 16 let

Seria skoków na HS102

Była to jedyna kategoria tego dnia, w której w obu jej częściach wzięło udział tylu samo zawodników. Na liście wyników znajdowało się bowiem dwukrotnie 8 zawodników. W części skoków ruszali oni z platformy o 18. numerze.

Na prowadzenie wysunął się Lovro Percl Serucnik. Kombinator z SK Zagorje zakończył na 98 metrze, dzięki czemu uzyskał on przewagę 12 sekund nad Timonem Brglezem (97 m) z SD Vizore. Obecny na podium na półmetku był również Anze Brecl, który miał wystartować 38 sekund po liderze zmagań.

Bieg na 5 km

Finalnie w Planicy triumf świętować mógł lider z pierwszej części rywalizacji – Lovro Percl Serucnik. Zakończył on bieg w czasie 15 minut oraz 5 sekund. Na drugim miejscu dobiegł zaś Timon Brglez ze stratą zaledwie 6 sekund. Po brązową lokatę pokusił się tym razem Anze Brecl, jednak jego czas był już o ponad minutę i 30 sekund gorszy od wyniku triumfatora.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Mladinci do 20 let

Seria skoków na HS102

Tak jak w przypadku wszystkich kategorii najpierw odbyła się część związana z oddaniem skoków na obiekcie w Planicy. Wówczas na starcie pojawiło się 5 sportowców. Wszyscy ruszali z 16. belki.

Koniec końców najlepszy okazał się Urban Zajec. Kombinator z klubu SK Triglav Kranj uzyskał wszakże 87 metrów. O 100 centymetrów krótszy skok zmierzono zaś Aljazowi Janharowi. Odległość oraz niższe noty spowodowały 14 sekund straty. Kolejną lokatę zajmował natomiast Lovro Markelj Dovzan. On tracił już ponad minutę do lidera.

Bieg na 10 km

Ostatecznie do biegu w Planicy podeszło tylko trzech zawodników. Ze startu zrezygnował zawodnik z trzeciego miejsca oraz Nejc Logar.

Koniec końców zwycięstwo odniósł Urban Zajec. Zawodnik przebiegł trasę w czasie 14:54.0. Zwiększył on zatem swoją przewagę nad drugim Janharem o kolejne 22 sekundy. Liam Magdic uplasował się na najniższym stopniu podium. Kombinator SSK Mislinji stracił zaś minutę oraz 43 sekundy.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Člani

Seria skoków na HS102

W tej kategorii udział brali zarówno seniorzy, jak i uczestnicy konkursów w młodszych przedziałach wiekowych. W efekcie takiej kolaboracji na starcie stanęło 8 zawodników. Podobnie jak młodsi sportowcy i tutaj wszyscy startowali z platformy o numerze 16.

Najlepszą notą pochwalić mógł się najbardziej doświadczony ze startujących – Vid Vrhovnik. Lądował on bowiem na 91 metrze i wypracował 32 sekundy przewagi nad Urbanem Zajecem, który uzyskał 4 metry gorszy rezultat. Czołową trójkę dopełniał zaś David Muhic. Zawodnik SSK Iliriji po próbie na 82.5 metra tracił do najlepszego minutę i 18 sekund.

Warto zaznaczyć, że żaden z kombinatorów nie otrzymał ani jednej noty minimum osiemnastopunktowej za styl.

Bieg na 10 km

Chwilę po 14:30 ruszył bieg teoretycznie najstarszych panów. W porównaniu z serią skoków zabrakło tutaj 2 startujących wcześniej mężczyzn.

Żadnych wątpliwości co do najlepszego rezultatu tego dnia nie pozostawił koniec końców Vid Vrhovnik. Uzyskał on czas, oscylujący w granicach 13 minut i 38 sekund. Pokonał drugiego Zajeca o prawie dwie minuty (+1:48.0). Ostatecznie brąz wywalczył sobie Aljaz Janhar (+2:24.0).

Za podium znalazł się David Muhic ze startą dwóch minut i 32 sekund.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Članice

Seria skoków na HS102

Najpierw wśród Pań zaplanowano dwie kategorie. W przedziale wiekowym do lat 18 oraz starty seniorek. Ostatecznie odbyła się tylko druga z nich. W pierwszej części udział wzięło 5 zawodniczek. Belkę ustawiono dla nich na 23. poziomie.

Najlepszym rezultatem mogła pochwalić się Teja Pavec. Zawodniczka reprezentująca SK Triglav Kranj lądowała na 90 metrze, dzięki czemu wypracowała sobie ona 8 sekund przewagi nad drugą Tią Malovrh (89.5 m). Trzecie miejsce zajęła zaś Tinkara Komar. Jasne było jednak, że zawodniczka te nie weźmie udziału w kolejnej rundzie rywalizacji. Uzyskała ona jednak 86 metrów i miałaby 26 sekund straty do liderki.

Na następnych lokatach znalazły się Silva Verbic oraz Brina Susnik. Obie kombinatorki wyladowały na 77 metrze. Pierwsza traciła zaś minutę i 27 sekund, a druga łącznie 92 sekundy.

Bieg na 2.5 km

Panie przystąpiły do startu chwilę przed 15:00. Wszystkie startujące reprezentowały ten sam klub – SK Triglav Kranj.

Ostatecznie zwycięstwo odniosła Tia Malovrh (7:50.0), która zdołała nie tylko odrobić starty do rywalki, a także wyprzedzić Teje Pavec o 44 sekundy. Brąz wywalczyła wówczas Silva Verbic (+1:43.0). Za podium znalazła się ostatecznie Brina Susnik. Ta przedstawicielka SK Triglav Kranj straciła zaś już dwie minuty i 59 sekund do triumfującej.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać