Mistrzostwa Słowenii U16: Brglez i Malovrh mistrzami kraju

W minioną sobotę w miejscowości Mislinja, rozegrano krajowe mistrzostwa Słowenii U16 w kombinacji norweskiej w kategorii mężczyzn oraz kobiet. Zawodnicy rywalizowali na skoczni HS85 oraz 5-kilometrowej trasie biegowej. Ostatecznie po tytuły mistrza oraz mistrzyni kraju sięgnęli Timon Brglez oraz Tia Malovrh.

źródło: Instagram/@slo_nordic_combined

Mladinci do 16 let

Na starcie zmagań w kategorii mężczyzn, zgłoszonych zostało dziewięciu zawodników. Liderem na półmetku rywalizacji okazał się Timon Brglez, który poszybował na odległość 88.5 metra. Drugi rezultat wywalczył Anze Brecl (86.5 m), natomiast trzeci wynik uzyskał Lovro Percl Serucnik (82.5 m).

źródło: sloski.si

W efekcie po biegu na 5 km, czołowa trójka pozostała bez zmian. Timon Brglez pewnie dotarł do mety z czasem 14:51.0 i tym samym wywalczył tytuł mistrza Słowenii w kategorii U16. Na drugiej pozycji z czterdziestoma ośmioma sekundami straty do lidera, uplasował się Anze Brecl. Na najniższym stopniu podium stanął Lovro Percl Serucnik (+50.0). Natomiast najlepszy czas biegu wywalczył Mark Kreze (14:50.0), który ostatecznie sklasyfikowany został na czwartym miejscu.

Mladinke do 16 let

W kategorii kobiet wystartowały trzy zawodniczki. Po rywalizacji na skoczni HS85, na czele plasowała się Tia Malovrh, która poszybowała na 76 metr. Na drugim miejscu sklasyfikowana została Manca Kobentar (74 m), natomiast trzeci rezultat uzyskała Masa Likozar Brankovic (71.5 m).

Ostatecznie po pewny triumf sięgnęła Tia Malovrh, która uzyskała najlepszy czas biegu na 5 km. Zawodniczka dobiegła do mety uzyskując wynik 16:16.0. Na drugiej pozycji, z pięćdziesieciopięcio sekundową stratą, uplasowała się Masa Likozar Brankovic. Trzecie miejsce zajęła Manca Kobentar (+57.0).

W najbliższą sobotę (30 września), na tym samym obiekcie, odbędą się mistrzostwa Słowenii w kombinacji norweskiej w kategorii seniorów i seniorek.

źródło informacji: informacja własna