Mistrzostwa w Słowenii i USA, upadek w Klingenthal i szokująca decyzja Polki – Newsy

przez Stylowo z Telemarkiem

Miniony tydzień był olbrzymim rollercoasterem dla fanów skoków narciarskich. Sportowe newsy ze skoczni przeplatały się z prywatnymi aspektami. Oprócz niespodziewanej decyzji Kamili Karpiel, w niektórych państwach odbyły się mistrzostwa kraju, które wyłoniły nowych medalistów. Koniec tygodnia zwieńczył weekend w Klingenthal, gdzie odbyły się finałowe zawody Letniego Grand Prix. Tam również nie brakowało emocji, bowiem w trakcie rywalizacji kobiet miał miejsce niebezpiecznie wyglądający upadek. Pozostaje nam jedynie zaprosić Was do dalszej lektury tego wpisu i odkrywania tygodniowych newsów, które przygotowałyśmy.

Mistrzostwa Słowenii- zwycięstwo Laniska i Klinec

We wtorek (27.09) w Kranju na skoczni Bauhenk odbyły się Mistrzostwa Słowenii w skokach narciarskich. U panów triumfował Anze Lanisek, zaś u pań najlepsza okazała się Ema Klinec. Podium mężczyzn uzupełnili Lovro Kos i Peter Prevc, natomiast u kobiet tuż za Klinec znalazły się Ursa Bogataj i najmłodsza z rodzeństwa Prevc, 17-letnia Nika. Oprócz konkursów indywidualnych rozegrano także zawody drużyn mieszanych. Złoty medal powędrował do drużyny SSK Ilirija (898.4 pkt). Na drugim miejscu, ze stratą 76,3 pkt uplasowała się drużyna SSK Żiri, zaś na najniższym stopniu podium znaleźli się zawodnicy reprezentujący klub SK Triglav Kranj. Ich strata do liderów wyniosła 92,8 pkt. Tuż za najlepszą trójką znalazła się druga drużyna SSK Irija. Jednakże ich strata do chociażby 3 miejsca wynosiła aż 238,1 pkt. Listę zgłoszonych drużyn zamknęli zawodnicy z klubu SK Zagorje (264,4 pkt straty). 

Wiktoria Przybyła wraca na skocznie a Kamila Karpiel zawiesza karierę!

W środę (28.09) reprezentantka Polski, Wiktoria Przybyła na swoim profilu na Instagramie ogłosiła radosną nowinę. 18-latka po ponad dziesięciu miesiącach przerwy, spowodowanej zerwaniem więzadeł krzyżowych i uszkodzeniu łąkotki, powróciła na skocznie. Inaczej sprawa wygląda z aktualną letnią Mistrzynią Polski. Kamila Karpiel po zawodach Orlen Cup w Szczyrku ogłosiła zawieszenie sportowej kariery. Jest to niewątpliwie zaskakujący news w polskich skokach. 20-latka w poście na Instagramie poinformowała swoich obserwatorów o trudnej decyzji. Warto wspomnieć, iż Karpiel dwukrotnie reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym. 

Casey Larson i Annika Belshaw najlepsi w kraju

W piątek (30.09) zostały rozegrane Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych w miejscowości Lake Placid. Na skoczni normalnej złote medale wywalczyli Casey Larson oraz Annika Belshaw. W rywalizacji panów podium uzupełnili Andrew Urlaub i Erik Belshaw, natomiast u kobiet srebro i brąz powędrowały do Paige Jones i Samanthy Macugi. Dzień później, odbyły się zawody na skoczni dużej HS128. Złoty krążek ponownie wywalczyli Casey Larson i Annika Belshaw. Na podium znów znaleźli się Erik Belshaw i Andrew Urlaub, jednakże tym razem Belshaw okazał się lepszy od swojego kolegi. U pań tuż za Anniką Belshaw uplasowała się  Paige Jones i Anna Hoffmann.

Casey Larson, instagram: @caselarson

News z Niemiec. Poważny upadek skoczkini w Klingenthal

W trakcie finałowych zawodów LGP w Klingenthal doszło do poważnego upadku reprezentantki Szwajcarii. Emely Torazza tuż po wyjściu z progu straciła panowanie nad nartami i spadła na zeskok z dużej wysokości. Skoczkini od razu została zabrana do szpitala na dokładne badania. 

Jeśli jesteście również ciekawi, jakie newsy dominowały w poprzednim tygodniu, zapraszamy tutaj. Zachęcamy Was również do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych: Instagram, Twitter i Facebook.

źródło: fis-ski.com, instagram: @/ kamcia_karpiel, caseylarson

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać