MŚJ w Whistler: Złote medale dla Austrii!

przez Martyna Okrzesik

Ostatnim przystankiem podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Whistler w kombinacji norweskiej był konkurs drużyn mieszanych. Na starcie rywalizacji stawiło się siedem drużyn. Ostatecznie złote medale powędrowały do reprezentantów Austrii.

Whistler Olympic Park Ski Jumps, fot. Maksim Bartolj

Skoki

Po serii skoków, na pierwszej pozycji uplasowała się reprezentacja Niemiec w składzie: Cindy Haasch (89.5 m), Benedikt Gräbert (96 m), Tristan Sommerfeldt (94.5 m), oraz Nathalie Armbruster (97.5 m). Na drugiej pozycji, z zaledwie sekundą straty sklasyfikowano drużynę Austrii, którą reprezentowali Annalena Slamik (88 m), Kilian Gütl (98.5 m), Paul Walcher (99 m) i Lisa Hirner (94 m). Natomiast trzeci rezultat uzyskali Włosi. W skład włoskiej kadry weszli Greta Pinzani (71 m), Manuel Senoner (96 m), Iacopo Bartolas (96.5 m) oraz Annika Sieff (93.5 m). Natomiast za czołową trójką znalazły się kolejno następujące drużyny – Norwegia, Słowenia, Finlandia, oraz USA.

Bieg

Ostatecznie, po biegu na 15 km, na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Austrii z czasem 37:02.09. Srebrne medale wywalczyła drużyna z Niemiec (+1.1), natomiast brązowe krążki zawisły na szyi Włochów (+1:00.8). Za podium uplasowali się Norwegowie (+2:57.1), którzy wyprzedzili Finów (+3:21.5), Słoweńców (+4:16.3) i Amerykanów (+4:43.2). W obu seriach nie wystartowała reprezentacja Japonii.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.