Nicole Maurer

przez Magdalena Rutkowska

Nicole Maurer to urodzona 28 stycznia 2000 roku reprezentantka Kanady. Swoją karierę rozpoczynała w klubie Altius Nordic Ski Club. 24-letnia obecnie zawodniczka startuje w zawodach międzynarodowych od 2015 roku. Ma za sobą udział w Mistrzostwach Świata zarówno juniorów, jak i seniorów. W barwach Kanady wystartowała także na Mistrzostwach Ameryki Północnej w Whistler, których jest medalistką.

Nicole Maurer, źródło: instagram.com/nicole_a_m

Sezon 2015/2016

Nicole Maurer swoje międzynarodowe starty rozpoczęła od udziału w konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego jeszcze latem 2015. Zdołała wystąpić tylko podczas dwóch konkursów w Oslo co dało jej 16 punktów i 37. miejsce w klasyfikacji końcowej. Zimą wzięła także udział w dwóch konkursach cyklu FIS Cup. Podczas weekendu w austriackim Villach zajęła 22. i 17. pozycję. Sezon ukończyła na 62. lokacie z 23-punktowym dorobkiem. W styczniu 2016 roku zadebiutowała w Pucharze Świata. Konkurs był rozgrywany w Ljubnie. W sobotę zakwalifikowała się do głównej rywalizacji, jednak nie zdobyła punktów. Następnego dnia natomiast nie przeszła kwalifikacji. Na początku roku 2016 odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Rasnovie, zawodniczka uplasowała się tam na 39. pozycji.

Sezon 2016/2017

W sezonie 2016/2017 Kanadyjka także wystartowała w Pucharze Świata. Na 10 startów tylko podczas jednego weekendu zdołała zakwalifikować się do pierwszej serii konkursowej. Sezon zakończyła z 12 punktowym dorobkiem. W Nottoden wzięła udział w dwóch konkursach indywidualnych Pucharu Kontynentalnego. W sobotę była 16. a w niedzielę wylądowała na 14. pozycji. Najczęściej kibice mogli obserwować jej skoki w FIS Cupie. Wzięła udział w 3 z 11 rozgrywanych konkursów ale tylko raz udało się jej wejść do najlepszej 20 (18. miejsce w Villach). W efekcie zakończyła sezon na 66. lokacie. Na początku lutego odbyły się kolejne Mistrzostwa Świata Juniorów, tym razem organizatorem było Park City. Można je zaliczyć do udanych w wykonaniu zawodniczki. W konkursie indywidualnym zajęła 18. miejsce, w składzie mieszanym 11. W drużynie kobiecej natomiast Kanadyjki były 6. Pod koniec miesiąca odbył się konkurs indywidualny w ramach Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym Lahti 2017. Niestety, nie weszła do serii finałowej zajmując 39. pozycję. Latem próbowała swoich sił w Letnim Grand Prix , jednak i tam wyniki nie były zadawalające, zdobyła zaledwie 10 punktów.

ZOBACZ TEŻ: NAOKI NAKAMURA

Sezon 2017/2018

W Pucharze Świata reprezentantka Kanady wystąpiła zaledwie 7 razy, ale do trzech konkursów nie zdołała awansować. Jeśli chodzi o FIS Cup to ten rok także nie był obfity w starty. Warto wspomnieć jednak, że te były całkiem udane. W kanadyjskim Whistler zajęła kolejno 6. i 5. miejsce. W lutym tradycyjnie miały miejsce Mistrzostwa Świata Juniorów, których Maurer nie może zaliczyć do udanych. Indywidualnie zawodniczka była dopiero 50., w drużynie natomiast Kanadyjki były 8.

Nicole Maurer, źródło: instagram.com/nicole_a_m

ZOBACZ TEŻ: ANNIKA SIEFF

Sezon 2018/2019

W marcu 2019 roku odbyły się Mistrzostwa Ameryki Północnej. Podczas pierwszego konkursu indywidualnego uzyskała 5. pozycję, a dzień później stanęła na trzecim stopniu podium. Latem raz wystąpiła w Letnim Grand Prix ale nie zdobyła punktów. Kanadyjka zjawiła się także w Szczyrku i przed polską publicznością skakała w Letnim Pucharze Kontynentalnym. Uplasowała się wtedy na 30. oraz 36. miejscu zdobywając swój jedyny punkt w klasyfikacji generalnej cyklu.

Sezon 2019/2020

W sezonie 2019/2020 Nicole Maurer nie zdobyła żadnych punktów Pucharu Świata. Co prawda, trzy razy próbowała wejść do konkursu, jednak ani razu nie przebrnęła przez kwalifikacje. W cyklu FIS Cup wystąpiła tylko 4 razy podczas weekendów w Ljubnie i Villach. Sezon zakończyła z 11. punktami na koncie. W 2020 roku organizatorem Mistrzostw Świata Juniorów było miasto Oberwieshental. Kanadyjka wzięła udział w zawodach, jednak ukończyła je dopiero na 37. pozycji.

Sezon 2020/2021

W marcu 2021 Maurer po raz kolejny wystąpiła w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym. Niestety nie dała rady wejść do głównej rywalizacji. Puchar Świata także w dalszym ciągu nie szedł po jej myśli, bowiem mimo prób ani razu nie zakwalifikowała się do konkursu. W Letnim Grand Prix nie było lepiej – także nie przebrnęła przez żadną serię kwalifikacyjną, w której startowała. Nieco lepiej było jeśli chodzi o Puchar Kontynentalny. Podczas weekendu w Brotterrode dwa razy znalazła się w najlepszej 30 (27. i 25. miejsce). W tamtym sezonie Kanadyjka odpuściła starty w FIS Cupie.

Sezon 2021/2022

Starty w Pucharze Świata znów były nieregularne, zawodniczka pojawiła się tylko w Norwegii podczas zawodów w Lillehammer i Oslo. Pierwszy weekend zakończyła na 37. i 24. miejscu, w Oslo natomiast była 37. i 38. W Letnim Grand Prix zdobyła 4 punkty, startując w Courchevel i Klingenthal (dwa razy zdobyła 29. lokatę). Latem miała okazję wystartować w Lake Placid w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego. Odbyły się trzy konkursy indywidualne, w których zawodniczka była dwa razy 11. i raz 12.

Nicole Maurer wraz z koleżankami z drużyny: Alexandrią Loutitt, Abigail Strate oraz Natalie Eilers, fot. instagram: @/ skijumpingcanladies

Sezon 2022/2023

Na początku 2023 roku Planica podjęła się organizacji Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym. Nicole Maurer próbowała swoich sił w kwalifikacjach, ale nie zdołała ich przejść. Dwa dni później wraz z drużyną była 6. Niestety, do kolejnego konkursu indywidualnego również nie weszła. W tamtym sezonie wiele razy mogliśmy oglądać jej skoki w zawodach najwyższej rangi. Mimo to ukończyła sezon z zaledwie 6 punktami na koncie, bowiem tylko raz ukończyła zmagania w czołowej 30 (25. pozycja w Sapporo). Została powołana także do startu w norweskim turnieju Raw Air, ale znowu nie zakwalifikowała się do żadnego z konkursów. W ramach startów w Pucharze Świata odbył się również Turniej Sylwestrowy, w którym była dopiero 28. Latem tradycyjnie występowała w Letnim Grand Prix. Cztery z pięciu konkursów, w których startowała zakończyła w najlepszej 30. W efekcie uzyskała 16 punktów w klasyfikacji końcowej.

ZOBACZ TEŻ: SKŁADY KADR CZECH NA SEZON 20124/2025

Sezon 2023/2024

Maurer została powołana do kadry kobiecej Kanady na sezon 2023/2024. W związku z tym ponownie reprezentowała swój kraj w zawodach najwyższej rangi. Jej najlepszym wynikiem było 23. miejsce w Willingen. Regularne występy dały jej 40 punktów i 38. pozycję na koniec. Startowała także w Raw Air, który ukończyła na 37. lokacie. W sezonie 2023/2024 Turniej Sylwestrowy przekształcił się w turniej Dwóch Nocy. Kanadyjka była w nim 28. Ze względu na starty w najwyższej randze, zawodniczka nie brała udziału w Pucharze Kontynentalnym ani FIS Cupie.

Nicole Maurer, fot. instagram: @/nicole_a_m

Na zakończenie zapraszam na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

Źródła: Wikipedia.org, własne, instagram: @/nicole_a_m, @/ skijumpingcanladies

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać