Podsumowanie weekendu w Oberwiesenthal FCK (21-22.12.2019)

przez Stylowo z Telemarkiem
Nadszedł czas na podsumowanie pierwszego konkursu Fis Cup kobiet. Jak sobie poradziły zawodniczki na skoczni w Niemczech? Zapraszamy do przeczytania relacji!
   

Pierwsze zawody Fis Cup kobiet rozpoczęły się równo w południe. Po pierwszej serii prowadziła Kinga Rajda (96 m). Polka wyprzedzała Niemkę,  Selinę Freitag (92 m). Podium po pierwszej serii zamykała Klara Ulrichova (95 m). Druga seria pozwoliła jednak Niemce oraz Czeszce wyprzedzić Kingę. Selina Freitag (92,5 m) zwyciężyła. Klara Ulrichova (92,5 m) stanęła na drugiej pozycji. Kinga Rajda (87,5 m) zakończyła zawody na trzecim miejscu. Kolejne Polki znalazły się na pozycjach: 6. Joanna Szwab, 7. Anna Twardosz, 29. Wiktoria Przybyła, 34. Nicole Konderla.

Od lewej: Klara Ulrichova (CZE), Selina Freitag (GER), Kinga Rajda (POL) fot. Renata Nadarkiewicz
 
 

Drugi konkurs rozpoczął się w niedzielę o 10. Dzisiaj również o czołowe lokaty powalczyły skoczkinie, które wczoraj stały na podium. Po pierwszej serii prowadziła solenizantka Kinga Rajda (97 m). Tuż za nią znalazły się Selina Freitag (92 m) i Klara Ulrichova (92 m). Polka także zwyciężyła w zawodach, dzięki skokowi na 99 metr. Na drugim miejscu znalazła się Czeszka Ulrichova (93 m). Na trzecim miejscu stanęła Niemka Freitag (92 m). Kolejne miejsca Polek to 6. Joanny Szwab, 9. Anny Twardosz, 29. Wiktorii Przybyły oraz 32. Nicoli Konderli.

 
Od lewej: Klara Ulrichova (CZE), Kinga Rajda (POL), Selina Freitag (GER), Daniela Haralambie (ROU), Anna Shpyneva (RUS), Joanna Szwab (POL)  fot. polish_ski_jumping_team /instagram
 
Kolejny konkurs Fis Cup dopiero pod koniec stycznia w niemieckim Rastbüchl.
 
Zosia
0 komentarzy
0

Może ci się spodobać