Zbiór newsów z tygodnia (12-19.12.2019)

przez Stylowo z Telemarkiem

Cześć! Przychodzimy do Was z nową serią na blogu. Chcemy co tydzień zamieszczać najważniejsze informacje ze świata skoków, bądź dotyczące ich. Mamy nadzieję, że spodoba Wam się ten pomysł i będziecie śledzić newsy! Nie przedłużając zapraszamy do przeczytania kilku najważniejszych, które wydarzyły się w minionym tygodniu!

Niemcy drużyną roku

Złoci medaliści z Innsbruck’a w składzie, Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Stephan Leyhe, Richard Freitag zostali nagrodzeni „Drużyną Roku” za wyniki w poprzednim sezonie. Na niedzielnej gali w Baden-Baden towarzyszył im Werner Schuster, który pełnił posadę trenera do marca tego roku. W klasyfikacji na „Sportowca Roku” Markus Eisenbichler zajął 3. miejsce. Niemieccy zawodnicy do Baden-Baden dotarli helikopterem tuż po rozegranym konkursie indywidualnym w Klingenthal. Również tego wieczoru niemiecka drużyna pojawiła się w eleganckich, dopasowanych garniturach, czym zaskoczyli kibiców swoim wyglądem.

Niemieccy skoczkowie z byłym trenerem Wernerem Schusterem z nagrodą „Drużyny Roku”  fot. markuseisenbichler / instagram
fot. stephanleyhe / instagram
Markus Eisenbichler z nagrodą fot. markuseisenbichler / instagram

Zmiany w japońskiej kadrze na Puchar Świata w Engelbergu

Ryoyu Kobayashi oficjalnie pojawi się w Engelbergu na zawody Pucharu Świata, razem z nim wystartują również Yuken Iwasa, Keiichi Sato, Taku Takeuchi, Shohei Tochimoto oraz Kenshiro Ito. Kadra A podczas zawodów w Szwajcarii zamierza trenować przed 68. Turniejem Czterech Skoczni. Na TCS nie zamierza się pojawić Noriaki Kasai, jest to pierwsze od 25 lat opuszczenie Japończyka w tych zawodach z powodu słabej dyspozycji.

źródło: Google Grafika

Robin Pedersen nie weźmie udziału w zawodach w Engelbergu

Norweg Robin Pedersen nie pojawi się w Szwajcarii na ostatnich zawodach przed Świętami oraz Turniejem Czterech Skoczni. Powodem nieobecności skoczka jest słabnąca forma, którą jak sam mówi, zamierza poprawić w tym czasie. Norweg ma nadzieję na dobry występ podczas 68. Turnieju Czterech Skoczni, stąd ta decyzja. Mamy nadzieję, że po spokojnym treningu w domu, Robin wróci na najlepszy tor i odda dobre skoki oraz poradzi sobie podczas skoków w Niemczech.
fot. berkutschi

Sondre Ringen zadebiutuje w 68. Turnieju Czterech Skoczni, a jego młodszy kolega Anders Haare w Pucharze Świata

Młody Norweg Sondre Ringen po raz pierwszy weźmie udział w Turnieju Czterech Skoczni. Miejsca w ścisłej czołówce w Pucharze Kontynentalnym pozwoliły na wywalczenie dodatkowego miejsca podczas tak ważnego wydarzenia. Ringen prezentuje dobre skoki oraz zdecydowanie jest w  dyspozycji. Życzymy mu jak najlepiej!

Z kolei jego kolega z drużyny Andres Haare zaliczy swój debiut w Pucharze Świata zastępując Robina Pedersena. Norweg także prezentuje bardzo przyzwoite skoki, dlatego taka szansa zdecydowanie mu się należy. W Engelbergu wystąpi także wcześniej wspomniany Sondre, który zastąpi kontuzjowanego Markenga.

Znalezione obrazy dla zapytania: sondre ringen"
fot. Håkon Mosvold Larsen
Znalezione obrazy dla zapytania: anders haare"
źródło: Google Grafika

Thomas Aasen Markeng z poważną kontuzją kolana

Aktualny mistrz świata juniorów, Thomas Aasen Markeng w niedzielę 15 grudnia na Vogtland Arenie doświadczył groźnego upadku. Dziewiętnastolatka ze skoczni odprowadzano na noszach, ponieważ zadeklarował medykom o bólu w kolanie. Markeng powrócił do ojczyzny, gdzie przeszedł kluczowe badania, które miały zdiagnozować konkretne objawy Norwega. Niestety dla nastolatka nie skończyło się to szczęśliwie, zdiagnozowano u niego uszkodzone więzadła krzyżowe oraz uraz łąkotki. Sztab szacuje, że przerwa Thomasa do powrotu na skocznię może potrwać nawet rok. Również z Norwegiem sezon zakończył Jernej Damjan. Słoweniec musi przejść operację z powodu kontuzji prawego ramienia. 36-latek podkreślił, że nie rozważa jeszcze zakończenia swojej kariery.

źródło: Google Grafika
źródło: Google Grafika

Ziga Jelar i nowa wystrzałowa piosenka

Wiadomo nie od dzisiaj, że Słoweniec Ziga Jelar uwielbia muzykę. Sam gra na gitarze i śpiewa, co niejednokrotnie mogliśmy zobaczyć na jego Instagramie albo czasem na scenie. Ponad tydzień temu skoczek opublikował swoją pierwszą autorską piosenkę. Od kilku dni można również posłuchać jej z polskimi napisami, z racji, że piosenka jest po słoweńsku. Wpada w ucho, więc zdecydowanie polecamy przesłuchać!

Na kolejne newsy zapraszamy w przyszłym tygodniu!

Zosia i Róża

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać