Podsumowanie weekendu w Villach FCK (15-16.02.2020)

przez Stylowo z Telemarkiem

Kolejne zmagania kobiet w zawodach rangi FIS Cup odbyły się w austriackim Villach (HS98). Na starcie sobotnich oraz niedzielnych zawodów stanęło ponad 50 zawodniczek. Jesteście ciekawi komu udało się znaleźć na podium? O wynikach rywalizacji dowiecie się w dzisiejszym poście!

Villacher Alpen Arena

Sobotnie zmagania rozpoczęły się treningiem o godzinie 9:00. Najlepsza w sesji treningowej okazała się Amerykanka – Nina Lussi, która uzyskała 75,5 m. Tuż za nią znalazły się Jessica Malsiner (70,5 m) oraz Tara Geraghty-Moats (81,5  m). Po odpoczynku skoczkinie rozpoczęły 15. konkurs indywidualny. Po skoku na 94,5 m na pierwszym miejscu znajdowała się 22-letnia Manuela Malsiner. Drugie miejsce zajmowała Pia Kilian Kuebler (85 m), a trzecie Stepanka Ptackova (86,5 m).
W serii finałowej najdalszy skok oddała Yuka Seto (98 m) jednocześnie zwyciężając. Tuż za nią uplasowała się jej rodaczka – Nozomi Maruyama (97,5 m). Manuela Malsiner (90 m) nie zdołała obronić pierwszego miejsca i ukończyła zawody na trzecim miejscu.

Od lewej: Nozomi Maruyama (JPN), Yuka Seto (JPN), Manuela Malsiner (ITA), Pia Lilian Kuebler (GER), Sophie Sorschag (AUT), Stepanka Ptackova (CZE)

Drugi dzień zmagań rozpoczął się również o godzinie 9:00. W serii próbnej najlepsza okazała się Austriaczka – Alina Buechel.
Po pierwszej serii niedzielnych zmagań na pierwszym miejscu znajdowała się Sophie Sorschag (93 m). Druga była Włoszka – Manuela Malsiner, która oddała najdłuższy skok 2. serii – 94 m, a trzecia była Jerneja Repinc Zupancic.
Ostatecznie w niedzielnych zawodach triumfowała Sophie Sorschag, która wyprzedziła o 4,1 pkt Manuelę Malsiner (88,5 m) oraz o 12,5 pkt Stepankę Ptackovą (84,5 m).

Od lewej: Manuela Malsiner (ITA), Sophie Sorschag (AUT), Stepanka Ptackova (CZE), Jerneja Repnic Zupancic (SLO), Pia Lilian Kuebler (GER), Pia Mazi (SLO)

Klasyfikację generalną FIS Cup w sezonie 2019/2020 zwyciężyła Czeszka Klara Ulrichova (649 pkt.). Dwa kolejne miejsca również należą do naszych zachodnich sąsiadek – Stepanki Ptackovej (430 pkt.) oraz Karoliny Indrackovej (372 pkt.). Najlepszą sklasyfikowaną Polką jest Kinga Rajda, która z 339 punktami zajęła 5. miejsce w klasyfikacji.

Dominika

Źródło informacji: własne
Źródło grafiki: Instagram/germanskijumping; Google Grafika
0 komentarzy
0

Może ci się spodobać