Polscy skoczkowie trenowali w Oberstdorfie. ,,Pozytywnie oceniam poziom moich podopiecznych.”

przez Martyna Okrzesik

W minionym tygodniu, zawodnicy kadry narodowej w skokach narciarskich, wraz z trenerem Thomasem Thurnbichlerem, odbyli zagraniczne zgrupowanie w południowych Niemczech, a dokładniej Oberstdorfie. Szkoleniowiec pozytywnie ocenił i podsumował obóz w Bawarii, a także opowiedział o nadchodzących planach startowych.

Thomas Thurnbichler, fot. Vivienne Stycz

Zgrupowanie w Oberstdorfie

W obozie w Oberstdorfie uczestniczyli podopieczni trenera Thomasa Thurnbichlera. W rezultacie do Niemiec pojechało sześciu reprezentantów Polski – Kacper Juroszek, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł oraz Piotr Żyła.

– ,,Za nami świetne zgrupowanie w Oberstdorfie. Panowała bardzo dobra pogoda, dodatkowo nie możemy narzekać na warunki wietrzne. Mogę powiedzieć, że w zasadzie nie wiało. Czasami pojawiały się delikatne ruchy powietrza pod narty, innym razem w plecy. To jednak idealne okoliczności, by sprawdzić między innymi różne rozwiązania sprzętowe, ponieważ wiatr nie wpływa znacząco na skoki. Zawodnicy czerpią garściami ze stabilnych warunków. Skoczek natychmiast czuje wtedy, gdy zrobi coś lepiej lub gorzej” – mówi Thomas Thurnbichler.

– ,,Naprawdę pozytywnie oceniam poziom moich podopiecznych. Niektórzy wykazują się już stabilnością na wysokim poziomie, niektórzy potrzebują jeszcze trochę czasu, by złapać powtarzalność i wejść na oczekiwany pułap. Generalnie jestem zadowolony, jesteśmy na dobrej drodze” – dodaje szkoleniowiec.

Dawid Kubacki, fot. Martyna Okrzesik

Letnie Grand Prix w Rasnovie

Po ponad miesięcznej przerwie powraca rywalizacja Letniego Grand Prix. Trzecim przystankiem zmagań, po konkursach w Courchevel i Szczyrku, jest Rasnov. Na rumuńskim obiekcie rozegrane zostaną po dwa konkursy indywidualne kobiet oraz mężczyzn. Ostatecznie do Rumunii uda się Kacper Juroszek, Adam Niżnik, Jarosław Krzak, Klemens Joniak oraz Marcin Wróbel. Na skoczni Trambulină Valea Cărbunării (HS97) zaprezentują się także kobiety – Nicole Konderla, Anna Twardosz, Pola Bełtowska, a także Natalia Słowik.

– ,,Do Rasnova wysyłamy mieszankę juniorów i młodych skoczków z dużym potencjałem. Z Kadry Narodowej A pojedzie tam tylko Kacper Juroszek. Reszta grupy skupia się na Hinzenbach i Klingenthal, gdzie na przełomie września i października odbędą się finałowe zawody FIS Grand Prix” – wyznaje Thurnbichler.

ZOBACZ TEŻ: SKŁAD KADRY POLSKI NA ZAWODY W RASNOVIE. DEBIUT JONIAKA I SŁOWIK!

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło: Polski Związek Narciarski

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać