Puchar Kontynentalny w Renie: Weekend dla Goepfert, Dejori oraz Maurus!

przez Zofia Hunkiewicz

Za nami zawody Pucharu Kontynentalnego w Renie. W Norwegii odbyły się trzy konkursy, w tym jeden super sprint. Triumfowały trzy zawodniczki – Trine Goepfert, Daniela Dejori oraz Sophia Maurus. Ponadto dobre występy odnotowała Joanna Kil.

Sobota – Super sprint

W sobotę po serii skoków poznaliśmy zwycięzcę historycznego supersprintu. Najlepsza okazała się Trine Goepfert. Na dwóch kolejnych miejscach uplasowały się Włoszki – Daniela Dejori oraz Veronica Gianmoena. Następną pozycje ex-aequo zajęły Joanna Kil oraz Annika Malacinski.

źródło – FIS

Konkurs – HS109/5 km

W serii skoków triumfowała Kjersti Graesli. Norweżka oddała najdłuższy skok, bowiem lądowała na 97,5 m. Drugą pozycję zajęła Ingrid Laate (93,5 m), natomiast Sophia Maurus trzecie (94,5 m). Następnie plasowały się Daniela Dejori (93 m) oraz Ingvild Synnoeve Midtskogen (89 m). Joanna Kil po 88 metrowej próbie zajmowała ósme miejsce.

Ostatecznie na metę dobiegła pierwsza Daniela Dejori. Pięciokilometrowy dystans zajął Włoszce 14:42.0 minut. Jako druga dobiegła Annika Malacinski (+31.9), zaś jako trzecia Sophia Maurus (+34.1). Czwartą pozycję wywalczyła Veronica Gianmoena (+42.2 m), natomiast Joanna Kil piątą (+57.2).

Niedziela – HS109/7.5 km

Z samego rana w Renie, ruszyła seria próbna, w której triumfowała Kjersti Graesli. Norweżka skoczyła 101 metrów. Drugą lokatę zajęła Ingrid Laate (101,5 m), natomiast Giada Delugan trzecią (93,5 m). Następnie plasowały się Eva Hubinger (94,5 m) oraz Trine Goepfert (95 m).

Kjersti Graesli również okazała się niepokonana w serii skoków do konkursu. Zawodniczka oddała 110 metrowy skok, odnotowując minutę przewagi nad drugą Sophią Maurus (92,5 m). Trzecie miejsce zajęła Ingrid Laate (91 m). Giada Delugan (88,5 m) oraz Trine Goepfert uplasowały się później. Joanna Kil zapewniła sobie szóstą pozycję (85,5 m).

Ostatecznie trumfowała Sophia Maurus. Niemka dobiegła do mety w czasie 23:16.6. Trine Goepfert wywalczyła drugą lokatę (+38.6), a Annika Malacinski trzecią (+40.7). Joanna Kil zakończyła zmagania tuż poza podium (+54.3).

W niedzielę udziału w zmaganiach nie wzięły Veronica Gianmoena oraz Daniela Dejori.