Skład kadry Polski na Titisee-Neustadt i Engelberg

przez Martyna Okrzesik

Thomas Thurnbichler ogłosił skład kadry Polski na nadchodzące zawody Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt i szwajcarskim Engelbergu. W rywalizacji szansę na zaprezentowanie się otrzymali: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł oraz Tomasz Pilch.

Kamil Stoch, fot. Neja Tamshe

Dokładnie w tym samym składzie reprezentacja Polski pojawiła się w Ruce, podczas pierwszych zawodów na śniegu. Wówczas przed ogłoszeniem składu na Rukę, trener Thomas Thurnbichler skomentował swój wybór:

– „Co do czwórki zawodników nie było żadnych wątpliwości. Dawid jest liderem klasyfikacji Pucharu Świata, Piotrek w Wiśle zajął dwukrotnie miejsca w pierwszej dziesiątce, Kamil także w sobotnim konkursie (przyp. red. w Wiśle) był w top 10. Paweł Wąsek punktował dwukrotnie, więc tu sprawa także jest oczywista”  – komentował wówczas Thurnbichler.

Ponowny brak Juroszka i Habdasa w składzie

Wielu kibiców zdziwił wtedy brak powołania młodych zawodników – Kacpra Juroszka i Jana Habdasa – którzy podczas zawodów Pucharu Świata w Wiśle prezentowali się bardzo dobrze.

– „Tym razem nie zabieramy ze sobą dwóch młodych skoczków – Kacpra Juroszka i Jana Habdasa. Skocznia w Ruce jest dużym obiektem, czasem panują tam wyjątkowo trudne warunki do skakania. Dlatego młodzi zawodnicy pierwsze starty na śniegu zaliczą w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Jeśli będą w wystarczająco dobrej dyspozycji, na pewno dostaną swoje szanse w zawodach Pucharu Świata – uzasadniał trener.

Jan Habdas

Równolegle z Pucharem Świata w Titisee-Neustadt zostaną rozegrane pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Kontynentalnego w norweskim Vikersund. W minionym tygodniu zawodnicy kadry B i grup bazowych odbyli zgrupowanie w Planicy, gdzie oddali swoje pierwsze skoki na śniegu.

Stefan Hula, Andrzej Stękała

Skład reprezentacji na Puchar Świata w Engelbergu pozostanie bez zmian, z uwagi na to, że Polacy nie wracają po konkursach w Titisee-Neustadt do kraju. W rezultacie odbędą oni treningi w Niemczech, a następnie udadzą się stamtąd prosto do Szwajcarii.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – TwitterInstagram i Facebook.

źródło informacji: własne, Polski Związek Narciarski
źródło grafiki: Neja Tamshe, Instagram/@andrzejstekala,@janhabdas

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać