Składy kadr Finlandii na sezon 2023/2024. Hakola nowym trenerem!

przez Martyna Okrzesik

Reprezentacja Finlandii zatwierdziła swoje kadry na nadchodzący sezon 2023/2024. W efekcie w męskiej drużynie znalazło się pięciu zawodników, natomiast kobiecy zespół tworzą dwie skoczkinie. Dodatkowo poznaliśmy nowego trenera drużyny, którym został Lauri Hakola.

Niko Kytösaho, fot. Neja Tamshe

ZOBACZ TEŻ: FIŃSKIE KADRY KOMBINACJI NA SEZON 2023/2024

Kadra kobiet

Ostatecznie kobiecą kadrę w skokach narciarskich tworzyć będą dwie zawodniczki. W składzie fińskiej reprezentacji pań znalazły się Julia Kykkänen, a także Jenny Rautionaho.

Kadra mężczyzn

Jeśli chodzi o męską reprezentację Finlandii w skokach narciarskich, to w jej skład wchodzi pięciu zawodników. Ostatecznie miejsca w kadrze narodowej otrzymali Antti Aalto, Niko Kytösaho, Eetu Nousiainen, Vilho Palosaari oraz Kasperi Valto.

Eetu Nousiainen, fot. Agnieszka Krajewska

Lauri Hakola nowym trenerem fińskiej reprezentacji

Dodatkowo wyjaśniła się także sprawa nowego trenera Finlandii w skokach narciarskich. Drużyna narodowa rozpocznie kolejny sezon pod wodzą nowego trenera Lauriego Hakoli . Hakola to były skoczkek narciarski, a także trener reprezentacji Finlandii w latach 2018–2020.

– ,,W tej chwili codzienne treningi przebiegają pełną parą i możemy w spokoju pracować nad podstawami. Mam nadzieję, że szybko zbierzemy zespół i będziemy mogli dopracować plany. W sumie jednak najważniejszy w działaniu jest ciężki i wysokiej jakości codzienny trening oraz całość wspierająca rozwój pozatreningowy. Musimy być doskonali w podstawach. Drużyna ma już doświadczonych skoczków, a także młodych zawodników, głodnych wyzwań. Wszystkie mają rezerwy do rozwoju i możliwości odniesienia większych sukcesów. Do tego dążymy i pokornie do tego dążymy” – stwierdza Lauri Hakola.

– ,,Nasza sytuacja wyjściowa jest na lepszym poziomie niż wcześniej, zarówno pod względem organizacyjnym, duchowym, jak i codziennym. Naszym głównym celem jest dalsze podnoszenie poziomu codziennych szkoleń i coachingu. Mamy ambitne cele. Chociaż musimy nieco dostosować naszą działalność ze względu na sytuację gospodarczą, nie zamierzamy iść na kompromis w sprawie naszych celów. . W kombinacji celem jest dojście do czołowej trójki krajów, a w skokach narciarskich czterokrotne zwiększenie liczby punktów Pucharu Świata. Mamy ku temu warunki. Wierzę, że w skokach narciarskich nowy główny trener Lauri Hakola jest właściwym człowiekiem, który poprowadzi fińskie skoki narciarskie do przodu” – mówi menedżer skoków narciarskich i kombinacji norweskiej Mika Kojonkoski.

Igrzyska Europejskie 2023

Już końcem czerwca drużyna Lauriego Hakoli wystartuje w Igrzyskach Europejskich 2023 w Zakopanem. Ostatecznie na polskich skoczniach zaprezentują się  Antti Aalto, Eetu Nousiainen, Niko Kytösaho, Vilho Palosaari, a także Jenny Rautionaho.

ZOBACZ TEŻ: SKŁAD KADRY FINLANDII NA IGRZYSKA EUROPEJSKIE 2023

SZCZEGÓŁY: BILETY NA IGRZYSKA EUROPEJSKIE 2023 JUŻ DOSTĘPNE!

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne, hiihtoliitto.fi

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać