Stephan Embacher powraca do rywalizacji w Pucharze Świata

przez Martyna Okrzesik

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, przenoszą się na północ Europy, a dokładniej do fińskiego Lahti, na obiekt Salpausselkä (HS130). W Finlandii odbędą się zarówno zmagania kobiet, jak i mężczyzn. Na starcie pojawi się dwunastu reprezentantów Austrii, w tym tegoroczny mistrz świata juniorów – Stephan Embacher.

Stephan Embacher, fot. Małgorzata Mikulska

Kadra mężczyzn

Powołanie na zawody w Lahti otrzymało sześciu austriackich skoczków narciarskich. W zawodach Pucharu Świata w Finlandii wezmą udział Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Manuel Fettner oraz Daniel Tschofenig. Względem zmagań w Oberstdorfie, na starcie pierwszoligowej rywalizacji zabraknie Daniela Hubera, który podczas konkursów na Heini-Klopfer-Skiflugschanze (HS235), uplasował się na 9. oraz 6. pozycji. 31-letniego Hubera zastąpi 18-letni Stephan Embacher, który początkiem lutego wywalczył tytuł mistrza świata juniorów w słoweńskiej Planicy.

Warto podkreślić, iż szansy na zaprezentowanie się w zawodach Pucharu Świata nie otrzymał 20-letni Jonas Schuster, który zapewnił austriackiej reprezentacji dodatkowe miejsce startowe na 7. period. Austriak jest obecnie liderem klasyfikacji generalnej cyklu Pucharu Kontynentalnego, a w miniony weekend po raz pierwszy stanął na najwyższym stopniu podium drugoligowych zmagań.

ZOBACZ TEŻ: FELIX TRUNZ ZADEBIUTUJE W ZAWODACH PUCHARU ŚWIATA!

Aktualnym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Austriak Stefan Kraft, z sumą 1546 punktów. Drugą pozycję w tabeli zajmuje reprezentant Japonii – Ryoyu Kobayashi (1277 pkt), zaś najlepszą trójkę dopełnia Niemiec – Andreas Wellinger (1178 pkt).

Kadra kobiet

Jeśli chodzi o kadrę kobiet, do do Finlandii uda się sześć reprezentantek Austrii. Powołanie na pierwszoligowe zawody otrzymały Eva Pinkelnig, Marita Kramer, Chiara Kreuzer, Lisa Eder, Jacqueline Seifriedsberger, a także Hannah Wiegele, która zastąpi obecną w Hinzenbach Julię Muehlbacher.

ZOBACZ TEŻ: TRZY POLKI WYSTARTUJĄ W ZAWODACH PUCHARU ŚWIATA W LAHTI

Obecną liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich jest Słowenka Nika Prevc, z sumą 1079 punktów. Na drugim miejscu w tabeli plasuje się Austriaczka Eva Pinkelnig (871 pkt), zaś trzecią pozycję obejmuje reprezentantka Japonii – Yuki Ito (826 pkt).

Harmonogram zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti

Czwartek, 29 lutego 2024
16:00 – Oficjalny trening kobiet
18:00 – Kwalifikacje kobiet

Piątek, 1 marca 2024
08:00 – Seria próbna kobiet
09:00 – Konkurs kobiet
14:30 – Oficjalny trening mężczyzn
15:45 – Kwalifikacje mężczyzn
17:00 – Konkurs indywidualny mężczyzn

Sobota, 2 marca 2024
15:15 – Seria próbna
16:15 – Konkurs drużynowy mężczyzn

Niedziela, 3 marca 2024
14:30 – Kwalifikacje mężczyzn
16:00 – Konkurs indywidualny mężczyzn

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna, ÖSV

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać