Uniwersjada w Lake Placid: Joanna Kil brązową medalistką!

Za nami drugi konkurs kobiet w kombinacji norweskiej podczas 30. Zimowej Uniwersjady w Lake Placid na skoczni HS100. Tym razem nadszedł czas na start masowy. Na starcie rywalizacji pojawiło się ponownie, zaledwie sześć zawodniczek – 4 Japonki, Amerykanka i reprezentantka Polski – Joanna Kil. Która z dwuboistek okazała się najlepsza? Czy reprezentantka Polski wywalczyła swój upragniony medal? Zapraszamy do przeczytania poniższego podsumowania rywalizacji kobiet!

Joanna Kil, fot. Paweł Skraba

Konkurs

Po biegu na 5 km, liderką okazała się dwuboistka z kraju kwitnącej wiśni Yuna Kasai (14:35.8). Drugą pozycję zajmowała jej koleżanka z drużyny, Haruka Kasai (+4.5), która okazała się triumfatorką pierwszego konkursu podczas Zimowej Uniwersjady w Lake Placid. Trzeci wynik uzyskała reprezentantka Polski – Joanna Kil (+17.5). Za czołową trójką plasowała się Amerykanka Tess Arnone (+53.0). Kolejne pozycje należały do Japonek – Sany Azegami (+1:24.6) oraz Ayane Miyazaki (+1:29.1).

Ostatecznie triumfatorką rywalizacji została Yuna Kasai, która poszybowała na odległość 91,5 metra. Srebrny medal wywalczyła Haruka Kasai, po skoku na 89,5 metra. Ostatecznie brązowy krążek zawisł na szyi reprezentantki Polski – Joanny Kil. Polka oddała próbę na 81 metrów. Tuż za podium uplasowała się Sana Azegami, która uzyskała odległość 88,5 metra. Natomiast Japonka Ayane Miyazaki, po skoku na 85,5 metra, zajęła piąte miejsce. Ostatnie miejsce należało do Tess Arnone (58,5 m). W rezultacie zawodniczki startowały z 31. platformy startowej.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – TwitterInstagram i Facebook.

źródlo informacji: własne