Uniwersjada w Lake Placid: Wygrana USA, Polska szósta

przez Martyna Okrzesik

Kolejnym etapem Zimowej Uniwersjady w Lake Placid był sprint drużynowy w kombinacji norweskiej. Na starcie rywalizacji stawiło się siedem drużyn – dwie ekipy z USA, dwie ekipy z Japonii, Ukraina, Polska oraz Kazachstan. Kto okazał się najlepszy? Jak zaprezentowała się reprezentacja Polski?

Lake Placid
fot. Maksim Bartolj

Przypomnijmy, że do tej pory reprezentacja Polski w kombinacji norweskiej zdobyła jeden medal. Joanna Kil wywalczyła brązowy krążek w konkursie indywidualnym.

Konkurs

Po serii skoków, na czele rywalizacji znalazła się drużyna Japoni I w składzie Sakutaro Kobayashi (99,5 m) oraz Takuya Nakazawa (83 m). Na drugiej pozycji plasowała się ekipa USA I, reprezentowana przez Evana Nicholsa (88,5 m) i Niklasa Malacinskiego (86,5 m). Natomiast trzeci wynik uzyskała drużyna Ukrainy w składzie Vitaliy Hrebeniuk (86 m) oraz Dmytro Mazurchuk (86,5 m). Czwarty rezultat należał do Japonii II – Motoki Yamanaka (84,5 m) i Kazuho Kodate (83 m). Dodatkowo na piątym miejscu sklasyfikowana została reprezentacja Kazachstanu – Magzhan Amankeldiuly (85 m) oraz Ali Askar (73 m). Biało-czerwonych reprezentowali Andrzej Szczechowicz (84,5 m) oraz Paweł Szyndlar (70,5 m). Reprezentacja Polski plasowała się na szóstej lokacie, wyprzedzając ekipę USA II – Henry Johnstone (71,5 m) i Aidan Ripp (67,5 m).

Ostatecznie triumf, po biegu na 12 km, wywalczyła drużyna USA I (24:51.1). Srebrny medal powędrował do drużyny Japonii I (+7.4), natomiast brąz trafił w ręce Ukraińców (+42.1). Czwarty wynik uzyskała drużyna z USA II (+2:03.4), tym samym wyprzedzając drużynę Japonii II (+2:13.2). Ostatecznie Polacy (+2:25.9) zajęli szóstą pozycję, wyprzedzając jedynie Kazachów (+4:47.6).

Zobacz też UNIWERSJADA W LAKE PLACID: TRIUMF KOBAYASHIEGO, SZCZECHOWICZ ÓSMY

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – TwitterInstagram i Facebook.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać