FIS Cup w Zakopanem dojdzie do skutku!

przez Martyna Okrzesik

Zmagania FIS Cup w Zakopanem, które planowo miały odbyć się 7-8 stycznia, ostatecznie zostały odwołane. Powodem wówczas były zbyt wysokie temperatury i oszczędzanie śniegu na konkursy Pucharu Świata. W rezultacie Polski Związek Narciarski podał nową datę trzecioligowych konkursów.

Wielka Krokiew (HS140), fot. Martyna Okrzesik

Głównym powodem rezygnacji z realizacji zawodów, były wówczas zbyt wysokie temperatury panujące w Zakopanem. Organizatorzy zdecydowali się także oszczędzać zapasy śniegu na odbywający się tydzień później Puchar Świata i jak najlepiej przygotować obiekt. Dodatkowo trwały ostatnie naprawy i kontrole związane z niedziałającym wyciągiem. Mimo propozycji przeniesienia zawodów z Wielkiej na Średnią Krokiew, zdecydowano się odwołać konkursy.

Po odwołaniu wspomnianej rywalizacji, Polski Związek Narciarski wraz z Adamem Małyszem, poszukiwali odpowiedniej daty na przełożenie konkursów. Początkowo planowano rozegrać je na początku lutego, dokładniej 4-5.02.2023, na tydzień przed zawodami na skoczni „Skalite” w Szczyrku. W rezultacie zmagania na Wielkiej Krokwi zostaną rozegrane w marcu.

W efekcie już 9 i 10 marca, na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, odbędą się zawody trzecioligowców. Natomiast na 11 i 12 marca zaplanowano konkursy Pucharu Kontynentalnego. Konkursy trzeciej rangi na Wielkiej Krokwi, będą finałowymi zawodami w sezonie 2022/23.

Kalendarz zawodów międzynarodowych w Polsce w skokach narciarskich na sezon 2022/23:
11-12.02.2023 – FIS Cup w Szczyrku
9-10.03.2023 – FIS Cup w Zakopanem
11-12.03.2023 – Puchar Kontynentalny w Zakopanem

O innych odwołanych zawodach w tym sezonie wspominaliśmy tutaj.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – TwitterInstagram i Facebook.

źródło informacji: własne, Polski Związek Narciarski

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać