Zbiór newsów tygodnia (19-29.03.2020)

przez Stylowo z Telemarkiem

Prezentujemy Wam, kolejną dawkę newsów tygodnia i tym samym pragniemy poinformować o zmianie terminu publikacji newsów, co tygodniowy zbiór najświeższych informacji z danego tygodnia, tym razem będziecie mogli przeczytać co niedzielę!

Ski Jumping International 3

Sezon 2019/2020 skoków narciarskich nie zakończył się tak jak wszyscy sobie to wyobrażali. Z powodu panującej na całym świecie pandemii koronawirusa, FIS zostało zmuszone do przedwczesnego zakończenia sezonu zimowego, a skoczkowie nie w pełni usatysfakcjonowani wrócili do swoich rodzinnych domów, gdzie odbyli dwutygodniową kwarantannę. Na pomoc rozczarowanym kibicom ruszył Fin – Ville Kononen, twórca gry SJI3, w którą gra nie tylko wielu kibiców ale także zawodników. Kiedy pierwotnie miały się odbyć w Mistrzostwa Świata w Lotach w Planicy, wszyscy byli już w domu. Jednak aby urozmaicić ten czas i jakoś zaspokoić rozczarowanych miłośników tego sportu, na Twitterze zaczęły się pojawiać równolegle z harmonogramem zawodów, listy startowe oraz wyniki serii – testy skoczni, rywalizacja indywidualna oraz drużynowa. Okazało się, że wirtualnym mistrzem świata w lotach został nasz rodak Kamil Stoch, a najlepszą drużyną została Słowenia. Sam autor tej gry, jest zachwycony faktem, że nadal jest popularna i nikt o niej nie zapomina. Graliście już w nią? Jeżeli nie, dostępna jest darmowa wersja tutaj.
 
Screen z gry Ski Jumping International 3

Kongres FIS przesunięty na jesień

Pierwotnie zebranie FIS miał odbyć się 17-23 maja w Pattayi (Tajlandia) z wiadomych nam panujących przyczyn. Podczas kongresu miały być omawiane wybory nowego prezydenta FIS, członków związkowej rady a także miał zostać ogłoszony gospodarz narciarskich Mistrzostw Świata w 2024 i 2025 roku. Kongres nie tylko miał ogłosić wyżej wymienione informacje, ale również miały zostać ogłoszone oficjalne kalendarze dla wszystkich rozgrywek w przyszłym sezonie 2020/2021 – LGP, PŚ. Oficjalnie nie podano nowej daty ogłoszenia terminarzy zawodów.
 
FIS

Kamil Stoch dementuje plotki

Duże zamieszanie wśród kibiców wprowadził nasz reprezentant pisząc w social mediach ,,W normalnych okolicznościach koniec byłby dziś”. Wywołało to wiele spekulacji, które mówili o zamiarze zakończenia kariery przez Kamila. Jednak sam zainteresowany plotkami, udzielając wywiadu z onet.pl  wyjaśnił, że nie chodziło mu o koniec kariery, jedynie o zakończenie sezonu zimowego. Jak sam twierdzi, nadal pragnie brać udział w zawodach.

 

,,Po prostu chcę dalej skakać. W tej chwili jestem na bardzo wysokim, chyba najwyższym, poziomowe sportowym. Cały czas walczę o jak najwyższe cele. Dlatego w tym momencie skupiam się na tym, by rozwijać się jako zawodnik”.

Wytłumaczył  również, że po prostu, nikt spodziewał się tak nagłego obrotu spraw, każdy czekał na wiadomość do ostatniej chwili co dalej, której nawet nie otrzymali osobiście od Waltera Hofera tylko od dziennikarzy. Kamil stwierdził że przykro mu, że tak to wszystko się potoczyło bo jak wiadomo atmosfera zawodów jaką odczuwają za równo zawodnicy i kibice jest niesamowita i po prostu było dziwnie mu było jechać z myślą, że sezon jest zakończony bez żadnych oficjalnych pożegnań i podziękowań.
 

Johann Andre Forfang wystąpi w filmie

Z racji, iż Centralna Chińska Telewizja postanowiła w swoim nadchodzącym filmie dokumentalnym przybliżyć obywatelom swojego kraju, kulisy kolejnej dyscypliny sportowej wchodzącej w skład XXV Zimowych Igrzysk Olimpijskich (Pekin 2022) jaką są skoki narciarskie. Johann Andre Forfang wcielił się w rolę ambasadora skoków narciarskich. Jak sam twierdzi początkowo był zaskoczony propozycją jaką zaoferowała mu CCTV ale nie zastanawiał się długo, bo taka okazja nie zdarza się często. W skutek czego chińska ekipa telewizyjna spędziła z zawodnikiem tydzień w jego rodzinnej Skandynawii gdzie dokumentowała codzienność norweskiego skoczka. Nagrywali go m.in w Oslo, Tromso oraz Trondheim. Długość dokumentu ma trwać ok. 25 minut i głównie opierać się na historii jego rodziny.
 
Johann Andre Forfang: "Nie wybiegam daleko w przyszłość ...
Johann Andre Forfang
 

Rezygnacja Feldera z posady trenera Austriaków

Andreas Felder (58 l.) po dwóch latach współpracy z austriackimi zawodnikami, poinformował o rezygnacji z posady głównego trenera Austriaków. Jak twierdzi, powodem są jego rodzinne, prywatne sprawy, przez które nie jest w stanie skupić się w pełni na kilku obowiązkach jednocześnie. Austriacki Związek Narciarski przyjął jego podanie o rezygnację, z bólem żegnając szkoleniowca, który jak twierdzą wywiązał się przez te dwa lata z postawionych mu, obowiązków.

 

Kto zostanie w takim razie nowym trenerem Austriaków? Głównie stawia się na Haralda Rodlauera, który trenuje obecnie kobiecą drużynę w skokach narciarskich i jak wiadomo sprawuje się na tym stanowisku bardzo dobrze – Austriaczki zdobyły Puchar Narodów. Mimo to, obok Rodlauera, wspomina się także o: Richardzie Schallerterze, Andreasie Mitterazie oraz o Heinzie Kuttinie. Jednak możemy jedynie spekulować, który z wyżej wymienionych panów obejmie posadę trenera i cierpliwie poczekać na oficjalną informację od Austriackiego Związku Narciarskiego.

 

Skispringen: Felder nicht mehr ÖSV-Cheftrainer
Andreas Felder
 
Ania
Źródło informacji: własne, skijumping.pl
Źródło grafiki: skijumping.pl, onet.sport.pl, de.sports.yahoo.com
0 komentarzy
0

Może ci się spodobać