Zbiór newsów z tygodnia (29.03-05.04.2020)

przez Stylowo z Telemarkiem

Berni Schödler nowym koordynatorem Pucharu Kontynentalnego i MŚJ

48-letni Szwajcar, Berni Schödler już w pierwszą połowę wakacji rozpocznie pracę w Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Został on wybrany na posadę koordynatora Pucharu Kontynentalnego i Mistrzostw Świata Juniorów. Schödler zastąpił na tym stanowisku Hortsa Tielmanna. Szwajcar pełni również funkcję krajowego związku narciarskiego. Jednak rola w federacji nie jest jeszcze znana.

Berni Schödler (SUI)

Andreas Widhölzl nowym szkoleniowcem reprezentacji Austrii

Tydzień temu w naszym artykule przedstawiłyśmy potencjalnych kandydatów do objęcia posady trenera reprezentacji Austrii. Lecz nie uwzględniłyśmy 43-letniego Andreasa Widhölzla, który przez poparcie kandydatury przez Toniego Gigera oraz Mario Stechera objął funkcję głównego trenera. Andreas Widhölzl jest znany nie tylko w obiektywie kibica, lecz też trenera, czy asystenta. W latach 2014-2018 pracował u boku Heinza Kuttina. 30 marca 2018 roku objął austriacką kadrę B, a teraz może dumnie kroczyć z tytułem szkoleniowca kadry narodowej.

Andreas Widhölzl (AUT)

Grudzień 2020 nowym terminem Mistrzostw Świata w lotach narciarskich

Jak dobrze wiemy, Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich, które miały odbyć się w Planicy zostały odwołane z wcześniejszym sezonem 2019/2020 z powodu szerzenia się pandemii koronawirusa.

We wtorek (tj. 31.03.2020) komitet organizacyjny ogłosił, że impreza odbędzie się w grudniu. To pierwszy raz w historii, gdy zawody w lotach narciarskich rozegrają się tak wcześnie.

Dokładny termin MŚ w lotach nie jest jeszcze znany, lecz Letalnica będzie gościć aż dwukrotnie w najbliższym sezonie. W dniach 26-28 marca 2021 roku w Planicy odbędzie się tradycyjny finał Pucharu Świata.

Kolejna kontuzja Andreasa Wellingera

Kontrowersyjne wakacje Andreasa Wellingera wywołały duży szum w mediach. Podczas urlopu w Australii mistrz olimpijski z Peyongchangu poinformował fanów o złamanym obojczyku.

Cieszę się, że  w obecnej sytuacji jestem już w domu. Nawet, jeśli to sobie inaczej wyobrażałem. Podczas surfowania doznałem złamania obojczyka, więc nadchodzące tygodnie będą miały nieco inny scenariusz niż planowałem. 

Operację lewego ramienia przeszedł jeszcze przed wylotem do Niemiec.

Andreas Wellinger (GER)

Zmarł lekarz reprezentacji Finlandii zakażony koronawirusem

Pierwsze z zakażeń koronawirusem w Europie zostały zanotowane w Finlandii, lecz główne ognisko zapoczątkowało we Włoszech. Z czasem wirus zaczął zarażać wielu innych ludzi w całej Europie. W tym lekarza reprezentacji Finlandii. 64-letni Juha Venalainen na przełomie lutego i marca spędzał wakacje w północnych Włoszech, gdzie został zakażony.

Od 16 marca Venalainen był pod opieką Uniwersyteckiego Szpitala w Kuopio, ale Finowi nie udało się wygrać z wirusem. Zmarł w poniedziałek, 5 kwietnia.

Wiele przyjaciół fińskiego lekarza będzie go dobrze wspominać. Między innymi Matti Hautamaeki, który gdy potrzebował pomocy, zawsze mógł na niego liczyć, czy też Janne Happonen, z którym spędzał dużo czasu, czy też również Janne Ahonen.

Juha Venalainen (FIN)

Róża

Źródła informacji: własne, skijumpig.pl
Źródła grafiki: skijumping.pl, berkutschi.com, Instagram/andreaswellinger; sport.interia.pl

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać