Zbiór newsów z tygodnia (02-09.01.2020)

przez Stylowo z Telemarkiem

Cześć i czołem! Czas na kolejny zbiór newsów z minionego tygodnia. Zapraszamy!

85. Plebiscyt Przeglądu Sportowego

W sobotę (4 stycznia) odbyła się Gala Mistrzów Sportu 2019, gdzie kolejno ogłaszani byli sportowcy 2019 roku. 6. miejsce zajął skoczek z Zębu – Kamil Stoch, a z kolei 5. miejsce zajął jego kolega z drużyny – Dawid Kubacki. Gratulujemy skoczkom!
 
źródło: Google Grafika

Łukasz Kruczek delegatem technicznym FIS

Na początku grudnia na swoim Instagramie Łukasz Kruczek ogłosił dobrą nowinę. Po dwóch latach przygotowań zarazem teoretycznych jak i praktycznych ogłosił, że został delegatem technicznym FIS.
 
źródło: Twitter/Instagram

Gabriel Karlen kończy karierę!

Szwajcar za pośrednictwem Instagrama oraz Twittera ogłosił kibicom, że kończy karierę. „Jestem skoczkiem narciarskim od 17 lat, w tym czasie osiągnąłem więcej niż sam mogłem marzyć” – pisze 25-latek. Gabriel wytłumaczył również, że kończy swoją karierę teraz. „Również niedawno otrzymałem ofertę pracy od jednej z francuskich firm, która poszukuje osób posługujących się we francuskim języku do swojego biura w Krakowie. To również jeden z powodów, dlaczego zdecydowałem się odejść od sportu – napisał.
Gabriel przez swoją 17-letnią karierę niewiele osiągnął. W 2014 roku w Engelbergu zadebiutował w Pucharze Świata przed własną publicznością. We wszystkich konkursach PŚ jakich brał udział udało mu się zdobyć zaledwie punkt.
 
źródło: Google Grafika
 

Dawid Kubacki trzecim królem! Polak sięgnął po Złotego Orła

 
W poniedziałek (6 stycznia) byliśmy świadkami kolejnego historycznego momentu! Dawid Kubacki po raz pierwszy w karierze wygrał Turniej Czterech Skoczni! Przypieczętował to swoimi znakomitymi skokami na skoczni w Bischofshofen, gdzie indywidualnie osiągnął kolejne zwycięstwo. Nasz rodak został trzecim Polakiem, który osiągnął taki sukces. Dołączył do grupy króli (Adama Małysza, Kamila Stocha) jako ten trzeci malując piękną historie na kartach.
 
Dawid Kubacki
żródło sportowefakty.wp.pl

Manuel Fettner odstawia narty na kołek w tym sezonie

Jak doniósł Manuel Fettner z powodu problemów zdrowotnych zawiesza karierę w tym sezonie.
 
-Sezon nie przebiega zgodnie z moimi oczekiwaniami. W niewłaściwym momencie dopadło mnie zakażenie żołądkowo-jelitowe. Wpłynęło to na moją dyspozycję fizyczną, która uniemożliwia mi realizację założonych celów – poinformował Austriak.
 
To właśnie zakażenie spowodowało to, że Fettner nie mógł się przygotować do bieżącego sezonu.
 
-Zamierzam skupić się na treningach i odbudowie siły, a także ukończeniu studiów wyższych. Mam nadzieję, że przygotowania do sezonu 2020/21 rozpocznę z dużą energią i pełnym skupieniem – dodaje sportowiec.
 
fot. skijumper.pl
 

Koniec sezonu dla Tilena Bartola i Ursy Bogataj

Reprezentacja Słowenii straciła dwa silne asy w kadrze. Wśród pań kontuzjowana Ursa Bogataj, a u panów Tilen Bartol. Według serwisu rtvslo.si Bartol przeszedł w środę artroskopię prawego kolana, które sprawiało mu problemy od roku. Dokładniej sprawa dotyczy operowanej latem 2018 roku uszkodzonej łąkotki, która sprawiała Słoweńcowi ból znacznie wcześniej. Czas rehabilitacji Tilena szacuje się na około trzy miesiące.Natomiast 24-letnia Ursa Bogataj pod koniec ubiegłego roku w Planicy zerwała więzadło krzyżowe przednie oraz uszkodziła łąkotkę, przez co również razem z Tilenem przeszła artroskopię kontuzjowanego kolana. Jej rehabilitacja ma potrwać dłużej – nawet rok.Jedynym plusem ich końca sezonu jest to, że mogą razem spędzać czas na sali w szpitalu 🙂

 

źródło: Instagram / ursabogataj
 

Markus Eisenbichler nie pojawi się na zawodach we włoskim Predazzo

Mistrz Świata z Innsbrucka nie pojawi się na zawodach w Predazzo. Powodem? Skoczek z Sieghsdorfu poślizgnął się na oblodzonym parkingu, gdzie upadek starał się zamortyzować ręką, którą uszkodził. Badanie rentgenowskie i rezonans magnetyczny wykazały uszkodzenie aparatu torebkowego-więzadłowego w prawym nadgarstku. Markusa czekają kolejne badania i to one zdecydują, czy przejdzie operację. Eisenbichlera we Włoszech zastąpi Martin Hamann.

 

źródło: Google Grafika

Zawody w Titisee-Neustadt bez znaku zapytania!

Zawody Pucharu Świata na Hochfirstschanze odbędą się zgodnie z planem. Początkowo w przeszłości zawody były przeprowadzane we wcześniejszym terminie. Organizatorzy przez łagodną zimę odwołali w dniach 3-4 stycznia Puchar Kontynentalny. Lecz na szczęście kilka nieco chłodniejszych nocy pozwoliło na to, by wyprodukować odpowiednią ilość śniegu na zawody.
 
źródło: Google Grafika

Zapraszamy na nowe newsy ze świata skoków już za tydzień!

 
Zosia i Róża
 
{źródła wiadomości: skijumping.pl, Twitter, Instagram}
{źródła zdjęć: Google Grafika, Instagram, Twitter, skijumper.pl}
 
0 komentarzy
0

Może ci się spodobać