Zbiór newsów z tygodnia (05-12.03.2020)

przez Stylowo z Telemarkiem

Ten tydzień wyjątkowo przyniósł nam bardzo wiele mieszanych i smutnych wiadomości. O wszystkich z nich przeczytacie w poniższym artykule.

 

Odwołany Puchar Kontynentalny w Zakopanem i Czajkowskim

 
W poniedziałek (09.03) poinformowano, że Puchar Kontynentalny rozgrywany w dniach 14-15 marca w Zakopanem został odwołany z powodu szerzenia się epidemii koronawirusa. Otóż nie tylko polscy organizatorzy zatroszczyli się o zdrowie zawodników. Drugo-rangowe zawody miały odbyć się w Czajkowskim w dniach 21-22 marca, również zostały odwołane.

Tym samym przedwcześnie zakończono sezon. Triumfatorem sezonu 2019/2020 został Clemens Leitner.

Wielka Krokiew

Nowy dyrektor Pucharu Świata – Sandro Pertile, objęty kwarantanną

Organizatorzy poinformowali w poniedziałek 9 marca o tym, że dwie osoby w Lillehammer w związku z koronawirusem zostały objęte kwarantanną. Włoch ma spędzić tydzień w odizolowanym miejscu.
 
– Mam 99,9% pewności, że jestem zdrowy. Czuję się doskonale i nie mam kontaktu z nikim, kto mógłby zarazić się wirusem we Włoszech – powiedział Sandro Pertile.
 
Sandro Pertile

Stephan Leyhe z podejrzeniem zerwanych więzadeł

Niestety to kolejny pechowiec Raw Air. Tym razem Niemiec Stephan Leyhe, który zaliczył groźny upadek przy lądowaniu. Do niefortunnego wydarzenia doszło w środę 11 marca, podczas kwalifikacji w Trondheim. Skoczek przeszedł wstępne badania, które nie wykluczają uszkodzenia więzadeł krzyżowych. Mamy nadzieję, że ta diagnoza jednak została inaczej postawiona i Niemiec zregeneruje się, tak aby nie musiał mieć problemów w przyszłości co do oddawanych skoków.
 
Stephan Leyhe

Puchar Świata 2019/2020 zakończony! Kraft z kolejną kryształową kulą

41. sezon Pucharu Świata dobiegł końca. W czwartek po południu Walter Hofer ogłosił, że zawody w Trondheim jak i w Vikersund zostają odwołane. Decyzja miała związek z orędzią premier Norwegii Erną Solberg, która zapowiedziała zakaz rozgrywania jakichkolwiek wydarzeń sportowych na co najmniej dwa tygodnie. Taka decyzja zapadła za sprawą rozprzestrzeniającego się na terenie Norwegii koronawirusa.

 

Puchar Świata zakończyły również zakończyły panie, które nie lecą do Rosji w ramach turnieju Blue Bird. Maren Lundby zwyciężyła klasyfikację Raw Air i generalną i sięgnęła po kolejną kryształową kulę. W Pucharze Narodów zwyciężyły Austriaczki.

 
U panów Kryształową Kulę za sezon 2019/2020 zgarnął Stefan Kraft. Dla Austriaka to drugie trofeum w karierze. Puchar Narodów wygrali Niemcy, którzy po sukcesie w Lahti z małą przewagą punktową wyprzedzili Austriaków. Polska zajęła 4. miejsce. Klasyfikację Raw Air wygrał Kamil Stoch.
 
kadra Austrii

Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich odwołane. Impreza odbędzie się w następnym sezonie

Każdy z nas długo się głowił, co będzie z Mistrzostwami Świata rozgrywanymi w Planicy. Ostatnie dni dużo wniosły do świata skoków. Pierwotnie konkursy na Letalnicy miały odbyć się bez publiczności, lecz finalnie zapadła decyzja o całkowitym ich odwołaniu. Nie wiadomo kiedy odbędą się mistrzostwa świata, ale na pewno odbędą się w przyszłym sezonie.
 
Kamil Stoch

Koniec sezonu, jednak my nie żegnamy się z Wami! Wyczekujcie newsów także po zakończeniu sezonu!

Zosia, Róża

 

 
 
źrodło informacji: własne, skijumping.pl
źródło grafiki: skijumping.pl, tvp.sport, Facebook/ Stefan Kraft
0 komentarzy
0

Może ci się spodobać