Zbiór newsów z tygodnia (13-19.03.2020)

przez Stylowo z Telemarkiem

Kolejna dawka newsów z poprzedniego tygodnia! Serdecznie zapraszamy do poniższego artykułu!

Stephan Leyhe po operacji kolana

 
Czarne scenariusze się potwierdziły… W środę (12.03) niemiecki związek poinformował o poważnej kontuzji 28-latka z Willingen. Stephan Leyhe w środowym prologu na skoczni Granaasen w Trondheim zaliczył bardzo poważny upadek. Niemiec doznał zerwania więzadeł krzyżowych w lewym kolanie.
 
Zawodnik po raz drugi w karierze pechowo kończy sezon. Rok temu, na skoczni Holmenkollbakken w Oslo, podczas zawodów drużynowych (które zakończyły się po 1. serii) upadł, naciągając tym prawą kostkę.
 
Niemiec o 3,5 metra przeskoczył skocznię, gdyż lądując spadł z wysoka. Potwierdzona diagnoza to zerwane więzadła i uszkodzona łąkotka. Leyhe przeszedł operację w monachijskim szpitalu, gdzie teraz czeka go długoterminowa rehabilitacja. Celem Niemca są przyszłoroczne mistrzostwa świata w Oberstdorfie.
 
Stephan Leyhe (GER)

Bjoern Einar Romoeren w pełni wraca do zdrowia!

Bjoern Einar Romoeren to prawdziwy wojownik. Wiele razy tryumfował na różnych skoczniach , teraz także odniósł zwycięstwo – Norweg wygrywa walkę z rakiem! Kilka miesięcy temu lekarz wykrył mięsaka Ewinga, czyli guza w biodrze u byłego skoczka. Romoeren przeszedł wiele operacji oraz chemioterapię, jednak jak sam chory przyznał, wszystko wraca do normy. Przez cały czas leczenia Bjoern mógł liczyć na wsparcie swoich przyjaciół, w tym rywali ze skoczni.

Bjoern Einar Romoeren (NOR)

Niepewna przyszłość legendy skoków – Simona Ammanna

Jedna z gwiazd skoków narciarskich – Simon Ammann przyznał, iż skoki narciarskie nie sprawiają mu już tyle radości co kiedyś. 38-letni Szwajcar coraz poważniej rozmyśla nad zakończeniem kariery.

Ammann może poszczycić się zdumiewającą kolekcją różnych medali, gdyż w swojej karierze zdobył on niemal wszystko. Sezon 19/20 był dla szwajcarskiego skoczka najgorszym od 20 lat. Został on sklasyfikowany na 35. miejscu. Sam Szwajcar powiedział, że nie jest on z siebie zadowolony i czuje duży niedosyt. Czy będziemy mogli zobaczyć sympatycznego skoczka w przyszłym sezonie? Na tą informację musimy jeszcze poczekać.

Simon Ammann (SUI)

Problemy zdrowotne Deckera Deana

Amerykański skoczek niedawno poinformował, że już na początku kwietnia czeka go operacja ramienia, które zostało uszkodzone podczas inauguracji sezonu 19/20 w Wiśle. 19-latek podczas skoku kwalifikacyjnego zaliczył niefortunny upadek podczas lądowania, który zakończył się zwichnięciem ramienia. Mimo kontuzji Dean brał udział w zawodach, jego ramię leczone było zachowawczo. Koniec sezonu to idealna okazja dla sportowców, aby wyleczyć wszystkie dolegliwości.

Decker Dean (USA)

Pekin 2020 – budowa skoczni olimpijskich

Chińczycy wznowili budowę skoczni olimpijskich, która była zatrzymana na okres kilku tygodni, ze względu na pandemię koronawirusa. Sytuacja z wirusem w Chinach zmierza ku dobrej drodze, lekarze odnotowują coraz mniej przypadków zakażeń. 12 marca robotnicy wrócili na plac budowy skoczni, na których za dwa lata o złoty medal Igrzysk Olimpijskich będą rywalizować najlepsi skoczkowie z całego świata. Organizatorzy ZIO w Pekinie są dobrej myśli i zapewniają, że przygotowania idą zgodnie z planem.

 

Dominika, Róża

Źródło informacji: własne, skijumping.pl, sportowefakty.pl, sport.tvp.pl
Źródło grafiki: Instagram/stephan.leyhe, romoeren; Google Grafika
0 komentarzy
0

Może ci się spodobać