Zbiór newsów z tygodnia (06-12.06.2022)

przez Magdalena Rutkowska

Nowy zeskok na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle Malince

Niedawno do wielbicieli skoków narciarskich doszły informacje o tym, że zużyty zeskok na skoczni w Wiśle przejdzie kolejny remont. Nie jest to pierwszy tego typu zabieg przeprowadzany na tym obiekcie. Przypominamy, że zeskok był wymieniany m.in w 2014 oraz w 2016 roku. Głównym problemem, który pojawia się tam co jakiś czas są zniszczenia drewnianej podbudowy. W minionym sezonie organizatorzy mogli usłyszeć na ten temat liczne nieprzychylne opinie ze strony zawodników. Skargi dotyczyły nierówności wyczuwalnych przy lądowaniu, dlatego nowy zeskok powinien być gotowy już przed inauguracją letniego Grand Prix (22.07-24.07).

Skocznia w Wiśle Malince , fot. Martyna Okrzesik

Zmiany w kalendarzach Pucharu Kontynentalnego i zawodów Fis Cup

Nastąpiły także spore zmiany w kalendarzach zawodów cyklu Fis Cup oraz Pucharu Kontynentalnego. Zaplanowane na 30-31 lipca pierwsze konkursy sezonu cyklu Fis Cup w Otepää zostały odwołane. Według Estońskiego Związku Narciarskiego przyczyną miały być braki budżetowe, inflacja oraz brak miejsc hotelowych zajmowanych przez ukraińskich uchodźców. Dodatkowo świat obiegła wieść o anulowanych zawodach w czeskim Frenštácie , które miały się odbyć 12-13 sierpnia. Ostatecznie informacja okazała się być pomyłką FIS-u i to właśnie tam odbędzie się inauguracja. Już tydzień po rywalizacji w Czechach zawodnicy będą mogli powalczyć o miejsca w Szczyrku, na kompleksie skoczni Skaliite. Natomiast, jeśli chodzi o Puchar Kontynentalny dowiedzieliśmy się, że grudniowe zawody w Ruce, które miały się odbyć 10-11 grudnia przeniesiono na 17 i 18 dzień tego samego miesiąca.

Znamy kolejne składy kadr na nadchodzący sezon 2022/23

W tym tygodniu poznaliśmy składy kolejnych kadr na przyszły sezon. Informacje na ten temat przedstawiły takie kraje jak: Włochy, Czechy i Finlandia. Poniżej prezentujemy składy poszczególnych kadr.

Finlandia:
Kadra młodzieżowa:

-Timi Heiskanen
-Tuomas Kinnunen
-Tomas Kuisma
-Tuomas Meis
-Vilho Palosaari
-Paavo Romppainen
-Kasperi Valto

Czechy:
Kadra Kobiet:
-Karolina Indrackova
-Anezka Indrackova
-Klara Ulrichova
-Veronika Jencova

Główna grupa treningowa mężczyzn:
– Kryštof Hauser
-Roman Koudelka
-František Lejsek
-Radek Rýdl

Włochy:
Kadra A:
-Giovanni Bresadola

Kadra B:
-Francesco Cecon
-Alex Insam

Norwegowie kontynuują przygotowania do sezonu

Na początku tygodnia rozpoczął się kolejny obóz treningowy norweskiej kadry. Tym razem zawodnicy oraz sztab szkoleniowy zawitali do pięknego Lillehammer. Zarówno panie jak i panowie mieli okazję oddać skoki na kompleksie skoczni Lysgårdsbakken. Wszystkie dni pracy, a także informacje z tym związane można było śledzić na mediach społecznościowych reprezentantów.

Silje Opseth podczas obozu treningowego w Lillehammer
Fredrik Villumstad podczas obozu treningowego w Lillehammer

Na koniec zapraszamy was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych : Instagram, Twitter oraz Facebook.

źródła informacji: własne, FIS
źródła grafiki: Instagram/@hopplandslaget, Martyna Okrzesik

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać