Zbiór newsów z tygodnia (07-14.03.2021)

przez Stylowo z Telemarkiem
W ubiegłym tygodniu dobiegło do nas wiele nowych informacji. Jeśli jesteście ciekawi co nowego słychać u skoczków, a także u innych osobowości ze swiata skoków, koniecznie rozwinie ten post!
 
Odejście Seppa Gratzera 
 
Z pewnością nikt nie spodziewał się, iż w tym sezonie nadejdzie czas, kiedy Sepp Gratzer pożegna się ze skokami i przejdzie na emeryturę. Austriak od 1991 roku pracował w Miedzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zajmując się kontrolą sprzętu zawodników podczas konkursów Pucharu Świata. Jego ostatnim konkursem, podczas którego będzie pełnił swoją funkcję, jest finałowa rywalizacja, która odbędzie się 27-28 marca w Planicy (Slowenia). Zastępca 66-latka nie jest jeszcze znany.
 
 
Sepp Gratzer (AUT)
 
Lider Pucharu Świata wciąż na kwarantannie
 
Halvor Egner Granerud za pośrednictwem swojego konta na Instagramie poinformował jakiś czas temu, iż zmaga się z Covidem-19 i z tego powodu został wycofany z dalszych zmagań podczas Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w Oberstdorfie. Norweg został wysłany na kwarantannę, która pierwotnie miała trwać 10 dni, jednak została wydłużona do 14. Powodem tej decyzji była informacja, iż 24-latek zmaga się z brytyjskim wariantem wirusa. Granerud przyznał jednak, że już czuje się zdecydowanie lepiej i powrócił do lekkich treningow. Mimo wszystko jego występ w Planicy stoi pod znakiem zapytania.
 
Halvor Egner Granerud (NOR)
 
Powrót Stephana Leyhe
 
Zdecydowanie jedną z najweselszych wiadomosci jest informacja o powrocie na skocznie jednego z najlepszych niemieckich skoczkow. Mowa tu o Stephanie Leyhe, który podczas kwalifikacji do zeszłorocznych zawodów w Trondheim upadł i doznał poważnej kontuzji, a mianowicie zerwania więzadła krzyżowego oraz uszkodzenia łąkotki. Problemy zdrowotne 29-latka wyeliminowaly go z rywalizacji oraz wszelkich treningów na więcej niż 365 dni, jednak Leyhe zamieścił ostatnio na swoim Instagramie zdjęcie po oddaniu swoich pierwszych skoków po przerwie, które miały miejsce na średnim obiekcie w Hinterzarten. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już wkrótce Niemiec dołączy do swoich kadrowych kolegów i wspólnie rozpoczną przygotowania do sezonu olimpijskiego, czego z całego serca mu życzymy!
 
Stephan Leyhe (GER)
 
Zakończenie kariery przez Sebastiana Rombacha
 
Do grona skoczków emerytów dołączył jeden z niemieckich zawodników, Sebastian Rombach. 24-latek występował głównie w zawodach Pucharu Niemiec, a także w Fis Cupie. Jednym z głównych powodów jego rezygnacji z uprawiania skoków była kontuzja, która przytrafiła mu się przed czterema laty. 20-letni wówczas Rombach doznał bardzo poważnego zerwania więzadła krzyżowego, które było załamaniem jego kariery. Niemiec przyznał jednak, iż pozytywnie patrzy w przyszłość i obecnie perferuje skupić się na innych rzeczach. 
 
Sebastian Rombach (GER)
 
Dominika
Źródło informacji: własne, Instagram/halvorgranerud, Instagram/stephan.leyhe
Zródło grafiki: Instagram/halvorgranerud, Instagram/stephan.leyhe, badische-zeitung.de,fis-ski.com
 
0 komentarzy
0

Może ci się spodobać