Zbiór newsów z tygodnia (28.02-07.03.2021)

przez Stylowo z Telemarkiem
Zapraszamy na zbiór najważniejszych newsów, które ukazywały się w tym tygodniu.
 
Dwa tygodnie przerwy i dodatkowy konkurs w Planicy
 
W połowie tygodnia świat obiegła informacja, iż w Słowenii odbędzie się jedynie jeden konkurs w zamian za Raw Air, które zostało odwołane. Zawody zaplanowane zostały na 25 marca (czwartek). Kwalifikacje zaś rozegrane będą dzień wcześniej 24 marca w środę. Oznacza to, że po Mistrzostwach Świata sportowcy wrócą do domu, by najprawdopodobniej trenować przed lotami, a także się zregenerować.
 
 
Halvor Egner Granerud z kryształową kulą!
 
Norweg pomimo braku obecności na dużej skoczni podczas Mistrzostw Świata w Oberstdorfie zapewnił sobie trofeum, które jest nagrodą za jego znakomitą pracę w sezonie 2020/21. Warto dodać, że ostatni raz na pierwszej pozycji klasyfikacji Pucharu Świata Norweg stał w sezonie 2011/12 (Anders Bardal). Teraz dwudziestoczteroletni Granerud będzie mógł nacieszyć się tym zasłużonym tytułem!
 
 
 
Odejście trenera niemieckiej kadry kobiet
 
Po bardzo owocnej przygodzie w kadrze kobiet Andreas Bauer odchodzi ze stanowiska trenera. Jest to związane między innymi z chęcią podjęcia innego projektu wraz z jego rodziną. Niemiec doprowadził swoje podopieczne do wielu sukcesów m.in. srebra Kathariny Althaus w Pjongczangu czy faktu, iż Niemki nie raz stały na najwyższym miejscu na podium jeśli chodzi o zawody drużynowe, bądź mieszane. Obecnie są prowadzone rozmowy z zastępcą Bauera.
 
 
 
Zosia
 
źródło informacji – dsv, fisskijumping, własne
źródło grafiki – berkutschi.com, hopplandslaget, bsv-ski.de
0 komentarzy
0

Może ci się spodobać