Zbiór newsów z tygodnia (14-21.02.2021)

przez Stylowo z Telemarkiem
Jak co tydzień chcemy was zaprosić na zbiór najważniejszych informacji ze świata skoków. W ostatnich dniach można byłoby powiedzieć, że więcej wydarzyło się u pań. Co takiego? Tego dowiecie się czytając ten post.
 
 
Składy Polaków na Mistrzostwa Świata już ogłoszone!
 
Zaczniemy od dosyć istotnej informacji, gdyż trenerzy polskiej reprezentacji mężczyzn jak i kobiet podali składy na nadchodzące Mistrzostwa Świata, które w tym roku odbędą się w Oberstdorfie.
 
Drużyna Panów: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Klemens Murańka
 
Drużyna Pań: Anna Twardosz, Kinga Rajda, Kamila Karpiel, Nicole Konderla, Joanna Szwab
 
 
Urazy Eirin Kvandal 
 
Norweskie media podały konkretniejsze informacje co do stanu Eirin Kvandal. Niestety po rezonansie magnetycznym wynik był gorszy niż się spodziewano. Zdiagnozowano u niej złamane więzadło krzyżowe oraz więzadło boczne w kolanie. Wykazano u niej także łzę w łąkotce. Eirin czeka długa droga do odzyskania pełnego zdrowia i formy. Mamy jednak nadzieję, że dziewiętnastolatka się nie podda!
 
 
Trzy punktujące Polki!
 
18 lutego 2021 po raz pierwszy w historii polskich skoków narciarskich pań punktowały trzy Polki w trakcie jednego sezonu jak i konkursu. Można powiedzieć, że Anna Twardosz, Kinga Rajda i Kamila Karpiel zapisały ten dzień na kartach polskich występów kobiet!
 
 
 
60. zwycięstwo Sary Takanashi!
 
19 lutego 2021 na pewno będzie niesamowitym dniem dla Sary Takanashi, bowiem osiągnęła swoje 60. zwycięstwo. Japonka może się pochwalić największą ilością wygranych wśród skoków kobiet. Ponadto stawała ona najwięcej razy na podium czy najwięcej razy stawała na podium w jednym z sezonów!
 
 
Przykry weekend Marity Kramer 
 
Niestety zdarzyła się też mniej przykra sytuacja z udziałem Marity Kramer. Mianowicie jej test najpierw wyszedł niejednoznacznie. Później wyniki testów antygenowych wyszły negatywnie, lecz Austriaczka nie została dopuszczona do startu, gdyż nie przedstawiła ona negatywnego testu PCR, na który czekała. Niestety w weekend, który miał miejsce w Rasnovie straciła swój plastron lidera. Jak możemy przeczytać na jej profilu na Instagramie, kolejny test okazał się negatywny, więc Kramer weźmie udział w Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie.
 
 
 
Zosia
źródło informacji – własne, twitter/sjwomennorway
źródło grafiki – berkutschi.com, instagram/anna_twardosz12, ekvandal, kamcia_karpiel, saramarita_kramer
0 komentarzy
0

Może ci się spodobać