Podsumowanie weekendu w Brotterode COCK (20-21.02.2021)

przez Stylowo z Telemarkiem

Długo czekaliśmy na konkursy pań z tej rangi. Jak się okazuje w tym sezonie nie miało być ich aż tak wiele, bo tylko dwa. Te zostały rozegrane w niemieckim Brotterode. Jeśli jesteście ciekawe jak poszło paniom to zapraszamy was do podsumowania!Przed zawodami odbyły się dwie sesje treningowe. Dwie z nich zwyciężyła Julia Muehlbacher. Na treningu również dobrze spisywały się Pauline Hessler i Ksenia Kablukova.

Na liście startowej znajdowały się 34 zawodniczki. O 12:30 rozpoczął się konkurs, na którego półmetku prowadziła Hannah Wiegele (113 m). Tuż za nią znajdowała się Pauline Hessler (106.5 m). Trzecia była Jerneja Repnic Zupancic (105,5 m).

Swoje zwycięstwo obroniła Hannah Wiegle skacząc na 113,5 m. Swoją drugą pozycję również obroniła Pauline Hessler, która w tej serii wylądowała na 105,5 m. Trzecie miejsce zajęła Julia Muehlnacher (106,5 m; 102 m).

Anna Borodina została zdyskwalifikowana za późne odbicie się z belki.

Zawody odbyły się z 17. belki przy częściowo zachmurzonym niebie. Warunki na skoczni również były stabilne, a wiatr wiał maksymalnie 1.70 m/s.Niedziela rozpoczęła się od serii próbnej, którą zwyciężyła Pauline Hessler. Za nią znalazły się Jerneja Repnic Zupancic oraz Alexandria Loutitt.

O 13:45 rozpoczął się konkurs. Odbywał się on przy częściowym zachmurzeniu.

Na starcie pojawiły się 33 zawodniczki, z wyjątkiem Anastasii Subbotiny, której zabrakło tego dnia.

Po pierwszej serii na prowadzenie wysunęła się Hannah Wiegele (110.5 m). Zaraz za nią uplasowała się Jerneja Repnic Zupancic po swoim 108.5 metrowym skoku, a trzecia była Julia Muehlbacher (106 m).

Kolejne zwycięstwo wywalczyła Hannah Wiegele, która obroniła tą pozycję swoim 106 metrowym skokiem. Ksenia Kablukova (105 m; 108 m) zajęła drugie miejsce, a na trzecie spadła Jerneja Repnic Zupancic (104 m).

Będąca ósma po pierwszej serii Pauline Hessler nie wystartowała w serii finałowej.

Zawody odbyły się z 17. belki.
Zosia
źródło informacji – własne
źródło grafiki – instagram/mike_73_, brotteroeder70

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać