Zbiór newsów z tygodnia (17-24.01.2021)

przez Stylowo z Telemarkiem
Za nami kolejny interesujący tydzień ze skokami narciarskimi, który przyniósł nam wiele zaskoczeń i radosnych wieści. Jeśli checie się dowiedzieć, co tym razem się wydarzyło, to zapraszamy do kontynuowania czytania!
 
Kenneth Gangnes został tatą!
 
Świat skoków narciarskich w tym sezonie wyjątkowo szybko się powiększa, a do jego grona dołączyła właśnie malutka Johanne – córeczka byłego norweskiego skoczka – Kennetha Gangnesa oraz jego partnerki Lene Christne Hagen. Dziewczynka przyszła na świat 17. stycznia i jest pierwszym dzieckiem tej pary. Dumni rodzice wstawili na Instagrama zdjęcie, gdzie możemy zobaczyć śpiące maleństwo. Być może pójdzie ono w ślady swojego taty i w przyszłości jeszcze o nim usłyszymy!
 
Zielone światło dla turnieju Raw Air 
 
Coroczna rywalizacja w norweskim Raw Air stała się już poniekąd tradycją. Mordercze zmagania na czterech skoczniach w czterech różnych miastach (Oslo, Lillehammer, Trondheim oraz Vikersund) mają zostać rozegrane w terminie 12-21.03.2021. Początkowo turniej ten był zagrożony ze względu na pandemię i restrykcje panujące w Norwegii, gdyż  zdecydowana większość podróżujących do kraju fiordów zobowiązana jest odbyć 10-dobową kwarantannę. Ostatnio jednak portal Hopplandslaget, za pomocą Twittera, poinformował, iż wszystko powinno pójść zgodnie z planem i najlepsi skoczkowie świata będą mieć szansę, aby ponownie spróbować swoich sił w walce o trofeum.
 
 
Powrót młodego Słoweńca do Pucharu Świata
 
Jeden z najwybitniejszych słoweńskich skoczków jest opodal powrotu do najwyższej rangi zawodów, którymi jest Puchar Świata. 20- latek obecnie trenuje w swojej ojczyźnie, aby doszlifować swoją formę i znow rywalizować z czołowymi zawodnikami. Trener reprezentacji Słowenii- Robert Hrgota planuje przywrócić Zajca na konkursy w niemieckim Willingen, które odbędą się 30-31 stycznia. Jeśli zamiar ten dojdzie do skutku, będą to pierwsze zawody Timiego Zajca od czasu Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich, które miały miejsce 10-13.12.2020 w Planicy. Powodem tym jest wykluczenie Słoweńca z kadry narodowej, po tym, jak zamieścił on na swoim Instagramie post, w którym skrytykowal byłego trenera – Gorazda Bertoncejla.
 
Kobiety z kolejnym konkursem
 
Ostatnio los sprzyja skoczkiniom, bowiem otrzymały one kilka dni temu wiadomość o przeprowadzeniu zawodów w Lillehammer (Norwegia) w zamian za odwołane rozgrywki w chińskim Zhangjiakou, które miały pełnić rolę próby przedolimpijskiej. Konkursy w Norwegii zostały zaplanowane na 13-14 lutego. Z pewnością zawodniczki cieszą się, iż będą miały tym razem okazję skakać na Lysgårdsbakken, ponieważ nie było im to jeszcze dane w tym sezonie, gdyż rywalizacja w Lillehammer, która była zaplanowana jako pierwszy pojedynek w sezonie 2020/21, została odwołana.
 
 
Dodatkowe konkursy w ramach Pucharu Kontynentalnego
 

W tym tygodniu dopłynęły do nas również pozytywne wieści dotyczące Pucharu Kontynentalnego. W dniach 12-13.02.2020 na Vogtland Arenie zostaną rozegrane dodatkowe zawody zastępujące rywalizację w Iron Mountain  (USA), która została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Będzie to trzeci weekend Pucharu Kontynentalnego w Niemczech, tym samym cały 6. period zawodów tej rangi odbędzie się u naszych zachodnich sąsiadów.

 

Dominika

Źródło informacji: własne, twitter/hopplandslaget, instagram/lenechagen

Źródło grafiki: skisprungschanzen.com, Nova24TV, sport.interia.pl

 
0 komentarzy
0

Może ci się spodobać