Zbiór newsów z tygodnia (19-26.12.2019)

przez Stylowo z Telemarkiem

Witamy! Bez zbędnego przedłużania zapraszamy Was na kolejną porcję newsów z ostatniego tygodnia!

Noriaki Kasai kolejny raz został tatą!

47 letni Japończyk po raz drugi został tatą. 19 grudnia na świat przyszedł synek Noriaki’ego. Skoczek poinformował również, że to wydarzenie zmotywowało go do dalszych skoków oraz pracy. Syn będzie następcą rodziny Kasai. Ciekawe czy także zostanie tak wybitnym skoczkiem jak Noriaki.

fot. przegladsportowy.pl

Severin Freund nie powróci na 68. Turniej Czterech Skoczni

Mistrz Świata z 2015 roku, Severin Freund, nie pojawi się na 68. Turnieju Czterech Skoczni. Kiedy zatem możemy liczyć na powrót Niemca do skoków?

– Severin na pewno nie weźmie udziału w TCS, w tej chwili aktualnie trenuje, choć zmaga się z problemami kręgosłupa. Nie jestem w stanie przewidzieć daty jego powrotu, ale planujemy, by pierwsze skoki oddał jeszcze w styczniu. – mówi szkoleniowiec niemieckiej kadry Stefan Horngacher.

Gdy występ w TCS będzie niemożliwy, celem 31-latka będą najbliższe Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich, które pod koniec marca zostaną zorganizowane w Planicy.

fot. Tadeusz Mieczyński

Zawody Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu odwołane

Puchar Kontynentalny w Engelbergu zaplanowany na 27 oraz 28 grudnia zostaje odwołany. Powodem jest brak śniegu oraz wysoka temperatura. Niemożliwe jest przygotowanie skoczni na to wydarzenie. Zawody zostaną przełożone prawdopodobnie na końcówkę sezonu 19/20.

fot. Anna Szczepankiewicz

Trójka Norwegów zadebiutuje w Turnieju Czterech Skoczni

W gronie podopiecznych Alexandra Stoeckla nie brakuje debiutantów. Jednym z nich jest Anders Haare, dla którego ostatni weekend był pierwszym startem w zawodach Pucharu Świata oraz, z którym przeprowadziłyśmy wywiad! [LINK: https://stylowoztelemarkiem.blogspot.com/2019/12/wywiad-z-andersem-haare.html ] Obok Andersa stanie również Sondre Ringen, który przez dobre występy w Pucharze Kontynentalnym wywalczył 7. miejsce na Turniej Czterech Skoczni. Oprócz dwójki startującej ogółem w PK, debiut na TCS zaliczy będący w dobrej formie Marius Lindvik.

fot. hopplandslaget / instagram
fot. hopplandslaget / instagram
fot. Heiko Junge

Stefan Kraft narzeka na ból po ostatnim upadku w Engelbergu

– Prawa strona mojego ciała jest nieco poobijana. Odczuwam napięcie w szyi, a do tego też odczuwam dolegliwości bólowe w prawym biodrze – powiedział Stefan Kraft w rozmowie z krone.at. Ta sytuacja jednak nie wpłynie na brak udziału w 68. Turnieju Czterech Skoczni. Austriak pojedzie do Oberstdorfu, a tam także będzie współpracował z masażystą i fizjoterapeutą.

Stefan Kraft przystąpi do najbliższej edycji Turnieju Czterech Skoczni jako lider austriackiej reprezentacji. 26-latek przed zbliżającą się imprezą miał w Engelbergu groźnie wyglądający upadek i cały czas odczuwa jego skutki.
fot. AFP
Serdecznie zapraszamy za tydzień na kolejne newsy już w nowym roku kalendarzowym!

Róża i Zosia

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać