Zbiór newsów z tygodnia (20-26.12.2021)

przez Dominika Śmiech

Thomas Diethart kończy karierę!

W minionym tygodniu 29-letni Austriak zakończył swoją sportową karierę. Zdarzyło się to już po raz drugi, gdyż początkowo Diethart pożegnał się z zawodową rywalizacją w 2018 roku. Powodem tej decyzji było doznanie wielu obrażeń po jednym ze skoków treningowych. W czerwcu 2021 roku, za pomocą swojego konta na Instagramie, podzielił się z fanami wiadomością o dalszym kontynuowaniu kariery, która jednak nie potrwała zbyt długo. W swoim dotychczasowym dorobku Diethart może pochwalić się wygraniem jednego z najbardziej prestiżowych turniejów w skokach narciarskich: Turniejem Czterech Skoczni. Jest on także drużynowym srebrnym medalistą olimpijskim z 2014 z Sochi. Były reprezentant klubu UVB Hinzenbach nie zamierza rozstawać się ze skokami. Austriacki Związek Narciarski poinformował, iż Thomas Diethart został asystentem trenera kobiecej reprezentacji Austrii.

Thomas Morgenstern po raz drugi został ojcem!

Była gwiazda austriackich skoków podzieliła się radosną nowiną. Rodzina Thomasa Morgensterna znowu się powiększyła. Niedawno na świat przyszły malutkie bliźniaczki: Sara oraz Tina, tym samym sprawiając Thomasowi, jego partnerce – Sabrinie i córce – Lilly, jeden z najpiękniejszych prezentów na Święta Bożego Narodzenia.

Tomasz Pilch z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19

Młody zawodnik nie pojawił się na starcie Mistrzostw Polski w Zakopanem, a jego nazwisko nie widniało na żadnej z list na konkursy międzynarodowe. Jak się później okazało, Pilch nie czuł się najlepiej i od razu został poddany testowi antygenowemu, który dał wynik pozytywny. Tym samym przekreślono szanse na jakiekolwiek starty w zawodach. Reprezentant klubu WSS Wisła wykonał zarówno test PCR, który także wyszedł pozytywny.

Niemcy bez grupy krajowej w Oberstdorfie

Wielkimi krokami zbliża się 70. edycja Turnieju Czterech Skoczni, a jej inauguracja tradycyjnie odbędzie się w niemieckim Oberstdorfie. Niemcy podjęli się radykalnego kroku, a dokładniej wystawienia wyłącznie zawodników, którzy regularnie biorą udział w konkursach Pucharu Świata (Geiger, Eisenbichler, Wellinger, Leyhe, Paschke oraz Schmid). Do grona szczęśliwców zalicza się również Severin Freund, który dodatkowe miejsce zagwarantował sobie w Pucharze Kontynentalnym. Powód rezygnacji z grupy krajowej nie jest do końca znany.

Brak publiczności również w austriackiej części TCS!

70. edycja Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się w całości bez kibiców! Austriacki Związek Narciarski (ÖSV) ze względu na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa z wariantu Omikron, zdecydował zorganizować zawody bez udziału publiczności. Organizatorzy poinformowali kibiców wpisem na Instagramie oraz Twitterze.

Kibiców również zabraknie na trybunach w Oberstdorfie (29.12), Garmisch-Partenkirchen (01.01). Publiczności nie zobaczymy w Titisee-Neustadt (22-23.01) oraz w Willingen (28-30.01).

Przeoczyłeś poprzedni zbiór? Kliknij tutaj!

Źródło informacji & grafiki: Instagram: thomasmorgenstern, severinfreund, tomasz.pilch.official, thomasdiethart, www.oesv.at

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać