Zbiór newsów z tygodnia (20-27.02.2020)

przez Stylowo z Telemarkiem

Witamy Was serdecznie w kolejnym wpisie z serii newsów tygodnia. Zapraszamy na gorzko-słodkie informacje.

Koronawirus – czy pokrzyżuje plany kibicom skoków?

Coraz więcej informacji napływa zewsząd na temat groźnego koronawirusa. Tym razem w ogniu zagrożenia znalazły się Mistrzostwa Świata w lotach, które w tym roku mają odbyć się w Planicy. Pomimo, że w Słowenii nie zdiagnozowano jeszcze żadnego oficjalnego przypadku zachorowania na tę chorobę to organizatorzy poważnie zastanawiają się nad przełożeniem lub odwołaniem wyczekiwanych zawodów. Na chwilę obecną nie podjęto żadnej decyzji, ma to jednak nastąpić dokładnie 3 marca, jednak wiele osób uważa, że konkursy się nie odbędą. Skala zakażenia spowodowała również, że wszystkie marcowe zmagania, które miały mieć miejsce w Sapporo zostały oficjalnie odwołane.
 
 

Kolejne Mistrzostwa krajowe się nie odbyły?

Takie wiadomości spłynęły do Nas prosto z Kuopio w Finlandii. Zbyt silny wiatr spowodował, że w trakcie sezonu nie zrealizowano zapowiedzianych zawodów. Bliźniacza sytuacja miała miejsce w przypadku Czech. Po kampanii Pucharu Świata Norwegowie pragną zorganizować czempionat narodowy w skokach, czy natura ponownie sprzeciwi się współpracy?
 
 

Powrót Kamili Karpiel na Mistrzostwa Świata Juniorów

Już niebawem czekają nas niesamowite emocje, które ściśle wiążą się z tegorocznymi Mistrzostwami Juniorów, które zaplanowane są w Niemczech. Niedawno pojawiła się informacja, że nasza młoda zawodniczka, która według wielu znawców ma ogromny potencjał i talent.
 
Kamila Karpiel (POL)

Zuzia

Źródło wiadomości: własne


Źródła grafiki: skijumping.pl, sport.tvp.pl

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać