Zbiór newsów z tygodnia (20-27.12.2020)

przez Stylowo z Telemarkiem

Chcemy was zaprosić na zbiór najważniejszych informacji ze świata skoków z tygodnia, który kończy się. Są to również ostatnie newsy w tym roku, jednakże to nie koniec, bo w przyszłym również będzie czekała was cotygodniowa dawka newsów. Bez przedłużania – zapraszamy! 

 Stefan Kraft i jego dalsze plany

 Austriacki skoczek ogłosił, iż w tym sezonie jego celem nie będzie miejsce w klasyfikacji generalnej. Nie wyklucza także, że odpuści sobie jeden bądź dwa weekendy skoków. Wszystko w trosce o zdrowie i uwadze, aby w przyszłości nic nie stało na przeszkodzie dalszego skakania. Kraft powiedział także, że jego trening siłowy także będzie nieco lżejszy, gdyż musi na siebie uważać bardziej niż dotychczas.

  

 Kolejne narodziny już niedługo! 

W Święta mieliśmy okazję dowiedzieć się o kolejnych wieściach dotyczących ciąży. Tym razem ojcem ma zostać były skoczek narciarski, jednak wciąż obecny w życiu norweskiego sztabu – Kenneth Gangnes oraz dobrze znany nam Borek Sedlak, odpowiadający za ważną rolę w Pucharze Świata. Obie informacje zostały zamieszczone na instagramowym profilu partnerki Gangnesa, jak i koncie samego Sedlaka.

 

 

Decyzja Dyrektora Pucharu Świata dotycząca skoków kobiet. Komentarze norweskich zawodników  

Padła decyzja o przyznaniu Polsce możliwości organizacji zawodów Pucharu Świata. Jednak decyzja ta dotyczy tylko zawodów mężczyzn. Skoczkinie narciarskie oczekiwały tej samej decyzji dotyczącej zawodów kobiet.  Głos w sprawie zabrała Norweżka Silje Opseth ,,Co z nami? Nam też odwołano Puchar Świata w Pekinie”  Decyzję FIS-u na swoim profilu na Twitterze skomentowała również trzykrotna zdobywczyni Pucharu Świata Norweżka Maren Lundby ,,A kobiety?”.  Spory rozgłos zyskał post dodany na Instagramie samego lidera Pucharu Świata – Halvora Egnera Graneruda. Norweg zwrócił w nim uwagę na skoki kobiet oraz chciałby, żeby kobiety będą traktowane na równi z mężczyznami w sporcie. Jak komentuje zawodnik: ,,Jutro wyjazd na zawody i mam nadzieję, że czekacie na nie tak samo jak ja! Jestem zadowolony z moich dotychczasowych osiągnięć i mam nadzieję, że moje wyniki będą dawać w dalszym ciągu dużo radości mnie, jak i Norwegom. Wczoraj miałem okazję znaleźć się na liście najlepszych norweskich sportowców w 2020 roku i w związku z tym chciałbym jeszcze na coś zwrócić uwagę. W opisie jest napisane, że jestem pierwszym Norwegiem, który wygrał pięć konkursów Pucharu Świata z rzędu. To prawda, jestem pierwszym mężczyzną, który to osiągnął, ale Maren Lundby też jest Norwegiem, a ona osiągnęła aż sześć wygranych konkursów. Na rok 2021 i kolejne lata chcę bardziej równego sportu, w którym kobiety mają równe szanse i ich osiągnięcia są traktowane na równi z dorobkiem męskim. Maren wygrała sześć konkursów, a ja postaram się wyrównać lub nawet pobić ten wynik. Mam nadzieję, że będziecie mnie śledzić. Dziękuję za całe okazywane mi do tej pory wsparcie z bliska i z daleka.”  Maren Lundby pozytywnie zareagowała na wpis Graneruda dziękując mu za wsparcie i życząc przynajmniej pięciu kolejnych wygranych.  Problemy wśród Pań nie kończą się jedynie na organizacji zawodów Pucharu Świata. Sandro Pertile  zapytany o pierwszą edycję Turnieju Czterech Skoczni dla kobiet skomentował: ,,Nie ma sensu organizować tak dużej imprezy dla kilku sportowców„. Warto przypomnieć, że w kwalifikacjach w Ramsau wystartowały 62 zawodniczki. Dyrektor Pucharu Świata twierdzi, że FIS musi kontynuować rozwój skoków narciarskich kobiet, a dopiero później zająć się organizacją turniejów.

 

Sandro Pertile  

Koronawirus w polskiej kadrze 

Przed nami kolejna większa impreza w sezonie – 69. Turniej Czterech Skoczni, który rozpoczyna się w niemieckim Oberstdorfie. Przed zawodami przeprowadzono testy na wirusa Covid-19. Wśród wszystkich przebadanych testów, jeden z nich okazał się pozytywny. Niestety pozytywny wynik otrzymał reprezentant Polski Klemens Murańka. Zawodnik na swoim profilu na Instagramie poinformował, że nie posiada żadnych objawów wirusa. Występ Polaków na turnieju pozostaje pod znakiem zapytania. Oficjalne decyzje nie zostały jeszcze podjęte, a 26-latek obecnie czeka na powtórny test, natomiast nie wiadomo kiedy zostanie przeprowadzony.

    

Zosia, Martyna 

źródło informacji – własne, laola1.at, kraft-stefan.com, twitter/sjwomennorway, instagram/halvorgranerudźródło grafiki – instagram/kraftstefan,lenechagen,borek_sedlak,klems221.5, tadeusz mieczyński

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać