Zbiór newsów z tygodnia (27.12.2020-03.01.2021)

przez Stylowo z Telemarkiem

Witajcie w podsumowaniu newsów z końcówki 2020 i początku 2021 roku! Ostatni tydzień był pełny emocji i różnych wydarzeń. Zapraszamy serdecznie do przeczytania!

,,Pozytywne” testy

Tydzień rozpoczął się dosyć emocjonująco ze względu na pozytywny wynik testu na covid-19 Klemensa Murańki, którym zakończyłyśmy newsy w zeszłym tygodniu. Początkowo wszyscy reprezentanci Polski zostali wykluczeni z udziału w kwalifikacjach w niemieckim Oberstdorfie. Informacja ta rozpętała burzę w mediach. Sami zawodnicy dowiedzieli się o braku udziału w kwalifikacjach z Twittera, a FIS podobno nic nie wiedział. Nikt nie mógł się pogodzić z wykluczeniem Polaków z tak ważnych zawodów. Domagano się powtórzenia testu u 26-letniego skoczka, który ostatecznie przeprowadzono następnego dnia rano. O godzinie 16:00 rozegrane zostały kwalifikacje, a przed nimi treningi na Schattenbergschanze. Niestety bez udziału polskich zawodników, natomiast cały czas ich nazwiska widniały na listach startowych. Kilkanaście minut po zakończeniu kwalifikacji przyszła informacja o negatywnym wyniku testu Klemensa Murańki. Rozpętało się zamieszanie, co dalej z Polakami. Oficjalnie wieczorem zostały podjęte decyzje, że następnego ranka cała kadra będzie miała powtórzone testy. Warunkiem wystąpienia w zawodach był negatywny wynik u każdego testowanego. Ostatecznie wyniki wyszły negatywne, dzięki czemu Polacy mogli wystartować w Oberstdorfie. Kwalifikacje z dnia poprzedniego zostały unieważnione. Przed zawodami rozegrano oficjalny trening reprezentacji Polski, a po nim odbyła się seria próbna dla wszystkich zawodników. Następnie odbył się konkurs bez systemu KO z udziałem 62 skoczków.
Podczas całego zamieszania z pozytywnym wynikiem testu Klemensa Murańki doszły informacje o koronawirusie również w niemieckiej kadrze. Dodatni wynik testu otrzymał niemiecki fizjoterapeuta. Kadra nie została wykluczona z zawodów, gdyż jak podawali Niemcy ,,On już wyjechał” oraz ,,Pracował zdalnie”. Ostatecznie mężczyzna miał przeprowadzone ponowne testy, które wyszły negatywnie. 

Kolejne odwołane zawody 

W styczniu planowo miały odbyć się zawody Pucharu Kontynentalnego Kobiet oraz zawody FIS Cup mężczyzn w norweskim Notodden. Zmagania zaplanowane zostały na 23 i 24 stycznia. Niestety, ale Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała o odwołaniu zawodów. Decyzja ta związana jest z znaczącymi obostrzeniami panującymi w Norwegii ze względu na pandemię koronawirusa. Jednym z norweskich obostrzeń jest obowiązek przejścia dziesięciodniowej kwarantanny. 
Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego Kobiet mają odbyć się 20 i 21 lutego w niemieckim Brotterode, a następne zawody FIS Cup zaplanowano na 9 i 10 stycznia w Zakopanem.Tveitan (HS-100), Notodden

Kolejne narodziny!

Podczas wtorkowych zawodów w niemieckim Oberstdorfie w mediach pojawiła się informacja o narodzinach córeczki Dawida i Marty Kubackich. Sam zawodnik pochwalił się zdjęciem małej Zuzanny na swoim profilu na Instagramie komentując ,,Chciałbym żeby mój umysł był tak stabilny jak moje narty, dzisiaj było wiele wspaniałych emocji. Zostałem ojcem i udało mi się skoczyć w zawodach.”


Zakażenie koronawirusem w rosyjskiej kadrze

Przed treningami w Garmisch-Partenkirchen pojawiła się informacja o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u rosyjskiego zawodnika Danila Sadreeva. Izolacji poddani zostali jeszcze Ilja Mankov oraz dwóch członków rosyjskiego sztabu. Evgeni Klimov oraz Mikhail Nazarov zostali dopuszczeni do startu w kwalifikacjach. 

Danil Sadreev
Rezygnacja Mariusa Lindvika z walki o złotego orła

Norweski zawodnik Marius Lindvik po trzecim miejscu w Oberstdorfie stał się jednym z kandydatów do walki o zwycięstwo w 69. Turnieju Czterech Skoczni. Przed rokiem zawodnik zajął drugie miejsce w klasyfikacji całego turnieju, przegrywając jedynie z Dawidem Kubackim. Niestety młody Norweg od dłuższego czasu zmagał się z doskwierającym bólem ósemki. Norweski Związek Narciarski podał informację o rezygnacji ze startu w kwalifikacjach w Garmisch-Partenkirchen. Tym samym jego kolega z drużyny Halvor Egner Granerud przesunął się na trzecie miejsce w klasyfikacji turnieju. Lindvik opuścił Niemcy i udał się do austriackiego Innsbrucka na wizytę dentystyczną, gdzie poddał się operacji zęba. Dzień przed zawodami w Innsbrucku zawodnik poinformował na swoim Instagramie ,,Wróciłem na nogi i mam nadzieję, że niedługo wrócę na skocznię.”

Szczyrk zorganizuje FIS Cup!

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała o nowych zawodach w kalendarzu FIS Cup. Rywalizacje zarówno dla kobiet jak i mężczyzn mają odbyć się 19 i 20 stycznia w Szczyrku na kompleksie skoczni Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków. 

Dziękujemy za przeczytanie dzisiejszych newsów! Serdecznie zapraszamy na nasze pozostałe wpisy, a przed nami ostatni przystanek 69. Turnieju Czterech Skoczni – Bischofshofen.

Martyna 

źródło informacji: własne, FIS

źródła grafiki: skisprungschanzen.com, Instagram/dawid.kubacki.official, Instagram/hopplandslaget, Facebook/LOTOS Cup, tadeusz mieczyński

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać