Zbiór newsów z tygodnia (27.12.2021-02.01.2022)

przez Stylowo z Telemarkiem

Niemiecka grupa krajowa wystąpi na lotach w Oberstdorfie

Przed tygodniem oraz przed rozpoczęciem 70. Turnieju Czterech Skoczni dowiedzieliśmy się, że niemiecki sztab nie zamierza wystawić grupy krajowej na zawodach w Oberstdorfie. Do tej pory przyczyna była nieznana, lecz parę dni temu poznaliśmy odpowiedź. Stefan Horngacher potwierdził, że drugą grupę krajową wystawią na loty, które odbędą się w Oberstdorfie (18-20 marca).

Turniej Czterech Skoczni dla kobiet?

Organizatorzy zmagań w Niemczech oraz Austrii, podczas 70. jubileuszowej edycji Turnieju postanowili zaskoczyć kibiców. Od przyszłego sezonu skocznie w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck’u i Bischofshofen ugoszczą skoki pań! Dalsze plany, co do kobiecego Turnieju zostaną poruszone wiosną razem z Międzynarodową Federacją Narciarską (FIS).

„Cztery lokalizacje chcą Turnieju Czterech Skoczni kobiet. To jednogłośna decyzja, a nastąpi to wkrótce. Jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, ale myślę, że znajdziemy odpowiednie rozwiązania” – mówi prezydent TCS Peter Kruijer.

Puchar Kontynentalny w Titisee-Neustadt odwołany

Zaplanowany Puchar Kontynentalny, który miał rozegrać się w dniach 7-8 stycznia 2022 r. na Hochfirstschanze (HS142) ostatecznie zostaje odwołany. Powodem odwołania są warunki pogodowe panujące w Titisee. Gospodarze będą walczyć o przygotowanie obiektu na weekend Pucharu Świata (22-23 stycznia 2022 r.). Zawody w Niemczech miały zamykać czwarty period obecnego sezonu PK. Z uwagi na odwołane konkursy, dodatkowe miejsca startowe na zawody w Pucharze Świata w Zakopanem, Titisee-Neustadt oraz Willingen wywalczyły reprezentacje Niemiec, Austrii i Norwegii.

Hochfirstschanze, Titisee-Neustadt

Fatih Arda Ipcioglu pierwszym tureckim skoczkiem z punktami PŚ

Fatih Arda Ipcioglu to 24-letni turecki skoczek z Erzurum. Na swoim koncie, do czasu, posiadał bardzo ubogie rezultaty. Lecz ten sezon wówczas przynosi Turkowi dobre wyniki. Na początku 46. miejsce podczas konkursu w Niżnym Tagile, a następnie Klingenthal – 34. lokata. Po raz kolejny udało mu się przebrnąć w Oberstdorfie w kwalifikacjach do 70. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Uplasował się na 32. pozycji, będąc w parze KO z Rosjaninem Danilem Sadreevem. Ipcioglu okazał się lepszy i awansował do serii finałowej, zajmując finalnie 29. miejsce oraz zdobywając 2 punkty.

Marita Kramer ze statuetką Złotej Sowy!

Zmagania pań w Ljubnie na pewno zostaną zapamiętane na dłuższy czas. Skoczkinie dotychczas Sylwester oraz Nowy Rok spędzały w domu z rodziną, bądź znajomymi. Ten sezon spędziły na skoczni w Słowenii wraz ze sztabem oraz zawodniczkami z 18 krajów. Turniej Sylwestrowy to nowość od Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), który ma na celu zwiększyć populację skoków narciarskich kobiet. Zawodniczki rywalizowały w systemie KO. Piątkowe zawody wygrała Nika Kriznar, natomiast w sobotę zwyciężyła Sara Takanashi. Obie zawodniczki nie przeszkodziły Austriaczce – Maricie Kramer, w zdobyciu Złotej Sowy, czyli nagrody za ogólną klasyfikacje Turnieju.

Końcowa klasyfikacja Turnieju Sylwestrowego

Janne Ahonen wraca na skocznię!

Janne Ahonen należy do najbardziej utytułowanych skoczków narciarskich w historii. Do jego tytułów na pewno możemy zaliczyć dwukrotną Kryształową Kulę, pięciokrotne zwycięstwo klasyfikacji TCS, czy też 36 wygranych konkursów PŚ. W rozmowach z telewizją „Yle”, Janne Ahonen potwierdził, że zamierza się pojawić na mistrzostwach Finlandii. Krajowe mistrzostwa odbędą się w Lahti na skoczni Salpausselka (HS130) w dniach 14-16 stycznia.

Lotos Cup w Szczyrku odwołany

Druga edycja zawodów Lotos Cup w Szczyrku, które miały odbyć się w dniach 4-6 stycznia zostają odwołane. Powodem odwołania zawodów, które miały się odbyć na obiekcie Skalite, są niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz niekorzystne prognozy pogody na następujące dni. Organizatorzy będą informować o nowym terminie rozegrania zawodów, jeżeli takowe będą możliwe.

Cene Prevc wycofany z dalszej części TCS

Aktualny sezon dla 25-latka z Kranj jest najlepszym w karierze. Z informacji wynika, że Cene Prevc nie wystąpi w austriackiej części Turnieju Czterech Skoczni z powodów osobistych. Tymczasem w miejsce średniego z braci Prevc w Innsbrucku pojawi się Zak Mogel, który podczas ostatniego konkursu z rangi Pucharu Kontynentalnego, rozgrywanego w Engelbergu zajął 7. lokatę.

Jeśli przegapiłeś poprzedni zbiór kliknij tutaj!

Źródło informacji & grafiki: własne, Twitter, Instagram, pzn.pl; polsatsport.pl, Instagram, Twitter, Mattias Schrader, skijumping.pl

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać