Alessandro Pittin poważnie kontuzjowany

przez Martyna Okrzesik

Alessandro Pittin przeszedł poniedziałkowe badania w Mediolanie. Niestety, kombinatora norweskiego czeka dłuższa przerwa od startów i treningów. FISI potwierdza, że reprezentant Włoch zerwał więzadło krzyżowe w prawym kolanie, podczas serii skoków w ramach Letniego Grand Prix w niemieckim Oberwiesenthal. W efekcie Pittin zmuszony jest do przejścia operacji.

Alessandro Pittin, źródło: Instagram/@alessandropittin

ZOBACZ TEŻ: ALESSANDRO PITTIN KONTUZJOWANY. WŁOCHA CZEKAJĄ BADANIA W MEDIOLANIE

Alessandro Pittin znalazł się w czteroosobowej drużynie mężczyzn na pierwsze w tym sezonie zawody Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej w Oberwiesenthal. Zawodnik zaprezentował się podczas rundy PCR, w której uplasował się na 16. pozycji. Dodatkowo Włoch wystartował w serii próbnej, poprzedzającej sobotnie zmagania, a także serii konkursowej skoków. W rezultacie po skoku na 83 metr, zajmował 21. miejsce. Pittin nie przystąpił jednak do biegu na 10 km. W efekcie podczas zmagań w Oberstdorfie, Pittina w składzie zastąpił medalista tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów 2023 – Iacopo Bartolas.

W efekcie Pittin zostanie poddany operacji. Przed Włochem minimum 6 miesięcy przerwy od regularnych treningów i startów w zawodach. W rezultacie oznacza to koniec sezonu 2023/2024 dla 34-latka.

,,Alessandro Pittin, lider kadry narodowej kombinacji norweskiej, historyczny brązowy medalista z Vancouver 2010, który upadł na koniec skoku podczas Letniego Grand Prix w Oberwiesenthal, odwiedził dziś dr Andreę Panzeri, prezesa firmy Komisji Medycznej FISI. Badanie wykazało zerwanie więzadła krzyżowego w prawym kolanie zawodnika Fiamme Gialle. Następnie Pittin będzie hospitalizowany, a we wtorek po południu sam Panzeri będzie operował go w klinice La Madonnina w Mediolanie. Mistrzowi z Cercivento grozi co najmniej 6 miesięcy przerwy” -dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu FISI.

ZOBACZ TEŻ: IACOPO BORTOLAS: ,,SPEŁNIŁO SIĘ MOJE KOLEJNE MARZENIE Z DZIECIŃSTWA.”

Na zakończenie serdecznie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – FacebookInstagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne, fondoitalia.it

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać