Alessandro Pittin kontuzjowany. Włocha czekają badania w Mediolanie

przez Martyna Okrzesik

Reprezentantów Włoch nie opuszcza pech. Niedawno informowaliśmy o kontuzjach dwóch włoskich skoczków narciarskich – Giovanniego Bresadoli oraz Alexa Insama. Tym razem urazu, podczas serii skoków w Oberwiesenthal, doznał 33-letni włoski kombinator norweski – Alessandro Pittin. Zawodnika czekają poniedziałkowe badania w Mediolanie.

Alessandro Pittin, źródło: Instagram/@alessandropittin

ZOBACZ TEŻ: LGP W OBERWIESENTHAL: TRIUMF JULIANA SCHMIDA!

Alessandro Pittin znalazł się w czteroosobowej drużynie mężczyzn na pierwsze w tym sezonie zawody Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej w niemieckim Oberwiesenthal. Zawodnik zaprezentował się podczas rundy PCR, w której uplasował się na 16. pozycji. Dodatkowo Włoch wystartował w serii próbnej, poprzedzającej sobotnie zmagania, a także serii konkursowej skoków. W rezultacie po skoku na 83 metr, zajmował 21. miejsce. Pittin nie przystąpił jednak do biegu na 10 km. W efekcie podczas zmagań w Oberstdorfie, Pittina w składzie zastąpił medalista tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów 2023 w kanadyjskim Whistler – Iacopo Bartolas.

ZOBACZ TEŻ: IACOPO BORTOLAS: ,,SPEŁNIŁO SIĘ MOJE KOLEJNE MARZENIE Z DZIECIŃSTWA.”

Jak informują włoskie media, Alessandro Pittin stracił równowagę i upadł podczas hamowania, po skoku w serii konkursowej. W efekcie Włoch doznał kontuzji kolana, natomiast w poniedziałek 4 września, Pittin uda się na badania do Mediolanu. Andrea Panzeri – przewodniczący Komisji Medycznej FISI – zbada i oceni powagę kontuzji dwuboisty, a diagnoza zostanie postawiona po badaniach.

ZOBACZ TEŻ: GIOVANNI BRESADOLA KONTUZJOWANY. ,,UPADŁEM I MOJE KOLANO ZROBIŁO DZIWNY OBRÓT.”

Natomiast przed nami ostatni przystanek Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej w tym sezonie. Finałowa rywalizacja odbędzie się już 1-3 września w austriackim Villach, na obiekcie Villacher Alpenarena (HS98).

Na zakończenie serdecznie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – FacebookInstagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne, fondoitalia.it, neveitalia.it

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać