Constantin Schmid piątym w drużynie Horngachera

przez Martyna Okrzesik

Po zawodach Pucharu Świata w Rasnovie, trener Stefan Horngacher podjął ostateczną decyzję co składu kadry Niemiec na Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2023 w Planicy. W rezultacie do wcześniej wytypowanej czwórki dołączył Constantin Schmid.

Constantin Schmid, fot. Neja Tamshe

– ,,Celem na mistrzostwach świata jest zdobycie medali. Tym razem nie zaliczamy się do faworytów, ale mamy wyraźną tendencję wzrostową i zbliżyliśmy się znacznie do czołówki świata” – komentował Stefan Horngacher przed weekendem w Rasnovie.

Constantin Schmid piątym w drużynie Horngachera

Przed weekendem w Rasnovie szkoleniowiec kadry Niemiec wytypował czterech zawodników, którzy pojadą na mistrzostwa do Planicy. W składzie znaleźli się Andreas Wellinger, Philipp Raimund, Karl Geiger oraz Markus Eisenbichler. Natomiast decyzję o piątym do drużyny Horngacher chciał podjąć po zawodach w Rasnovie. W rezultacie o piąte miejsce w składzie rywalizowali Constantin Schmid i Stephan Leyhe.

– ,,Po wczorajszych zawodach przeprowadziliśmy wewnętrzne dyskusje i postanowiliśmy zabrać ze sobą do Planicy Constantina Schmida jako piątego zawodnika. Tu na skoczni dobrze się zaprezentował i wiemy też z treningów, że w Planicy odda znacznie lepszy skok niż Stephan Leyhe, zwłaszcza na dużej skoczni” – wyjawia Stefan Horngacher.

W efekcie w konkursie indywidualnym Schmid zajął szóstą pozycję, po dwóch skokach na 93 metr. Natomiast Stephan Leyhe zmagania zakończył na 13. miejscu, lądując na 86 oraz 89 metrze. W rezultacie Leyhe będzie pełnił rolę rezerwowego.

– „Jeśli coś się wydarzy podczas mistrzostw świata, na przykład kontuzja lub choroba, to Stephan może zostać nominowany. Do tego czasu powinien w spokoju trenować w domu, a potem wrócić do Pucharu Świata” – dodał Horngacher.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło: własne, skispringen.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać