Daniel Huber kończy sezon!

przez Martyna Okrzesik

Daniel Huber zdecydowanie nie może zaliczyć sezonu 2022/23 do udanych. Już podczas inauguracji sezonu, podczas Pucharu Świata w Wiśle, Austriak doznał kontuzji, która wykluczyła go z dalszych startów. W rezultacie 30-latek postanowił zakończyć sezon oraz czeka go jeszcze jedna operacja w Wiedniu. Natomiast Huber już teraz nie może doczekać się startów w kolejnym sezonie!

Daniel Huber, fot. Neja Tamshe

Nieszczęsna kontuzja w Wiśle

Przypomnijmy, że kontuzji Huber doznał podczas inauguracji Pucharu Świata w Wiśle. W rezultacie jeszcze w trakcie trwania zawodów, 30-latek musiał opuścić Polskę, po czym udał się do Wiednia, gdzie pomyślnie przeszedł operację. Skoczek doznał urazu chrząstki w prawym kolanie. Sam zawodnik już wtedy informował, że nie zamierza opuszczać sezonu zimowego i chce wrócić na rozbieg tak szybko, jak będzie to możliwe. Następnie Austriaka czekała długa i intensywna rehabilitacja.

Próba powrotu do Pucharu Świata

Daniel Huber jednak dostał szansę na zaprezentowanie się w zawodach Pucharu Świata w niemieckim Willingen. Niestety, pierwszego dnia odpadł w kwalifikacjach, zajmując 59. pozycję, zaś drugiego dnia pomyślnie przeszedł kwalifikacje (32 miejsce), końcowo zajmując 47. lokatę w konkursie. W rezultacie obok Wisły, były to jedyne międzynarodowe zmagania w jakich wystartował 30-letni Austriak.

ZOBACZ TEŻ DANIEL HUBER POWRACA DO PUCHARU ŚWIATA!

Daniel Huber
Daniel Huber, fot. Neja Tamshe

Koniec sezonu dla Daniela Hubera

Daniel Huber na swoim profilu na Instagramie ogłosił, że kończy swoje starty w sezonie 2022/23. Dodatkowo wspomniał, że od kilku dni przebywa w Wiedniu, gdzie przejdzie kolejną operację.

– ,,Witam wszystkich, myślę, że wciąż jestem winien wyjaśnienie, dlaczego nie startowałem w tym sezonie. Po weekendzie w Willingen zdecydowałem, że muszę zbadać moje biodra. Było przypuszczenie, że ​​moje problemy z kolanem mają inne pochodzenie. I oto znaleziono uderzenie i rozdarcie obrąbka, przez które niestety musiałam poddać operacji. Dlatego miałem teraz kilka dni na przygotowanie się do operacji i trochę odpoczynku. Przyjechałem do Wiednia kilka godzin temu i wkrótce będę tutaj operowany. Trzymajcie kciuki, żeby wszystko poszło gładko. Oficjalnie kończę ten sezon, ale już nie mogę się doczekać kolejnego! Dziękuję wszystkim za wsparcie w trudnym zeszłym roku i mam nadzieję, że zobaczymy się wkrótce” – napisał Huber.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać