Zawody FESA Games w Seefeld i Puchar Kontynentalny w Klingenthal odwołane

przez Martyna Okrzesik

Warunki pogodowe nie pozwalają na rozegranie kolejnych zawodów. Rywalizacja FESA Games w skokach narciarskich oraz kombinacji norweskiej w austriackim Seefeld, a także Puchar Kontynentalny dwuboistów w niemieckim Klingenthal, zostały odwołane.

fot. Nick Schönfeld

Zawody FESA Games w Seefeld odwołane

Zawody FESA Games w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, zaplanowane na 24-25 lutego w austriackim Seefeld, nie dojdą do skutku. Powodem decyzji są niekorzystne warunki pogodowe oraz zbyt wysokie temperatury, które w nadchodzący weekend, mogą dojść do nawet dziesięciu stopni na plusie.

Warto wspomnieć, że rywalizację przekładano aż dwa razy. Pierwotnym gospodarzem wydarzenia miała być słoweńska Planica, a następnie niemieckie Schonach. Ostatecznie zmagania przeniesiono do austriackiego Seefeld, jednak i tam nie dojdzie ono do skutku.

FESA Games, wcześniej znane pod nazwą OPA Games, to zawody dla zawodników w wieku od 12 do 17 lat, dla nacji należących do organizacji FESA. Od maja 2023, wśród krajów członkowskich znajduje się także Polska.

Letnia edycja OPA Games, odbyła się w szwajcarskim Gibswil, gdzie po złote medale sięgnęli m.in. Słoweniec Jost Trtnik oraz Austriaczka Amy Doegl w skokach narciarskich. W kombinacji norweskiej triumfował Słoweniec Timon Brglez oraz Słowenka Masa Likozar Brankovic.

ZOBACZ TEŻ: OPA ROZSZERZA SIĘ O NOWYCH CZŁONKÓW!

Puchar Kontynentalny w Klingenthal odwołany

Odwołane zostały także zawody Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej w Klingenthal. Zawody dwuboistów w Niemczech, miały odbyć się 1-3 marca, na skoczni o punkcie HS85. Podobnie jak w przypadku rywalizacji FESA Games, powodem są niekorzkorzystne warunki pogodowe.

Tym samym, jeżeli nie znajdzie się zastępstwo za zawody w Klingenthal, to triumfatorką klasyfikacji generalnej zostanie reprezentantka Polski – Joanna Kil z sumą 550 punktów. Kolejne pozycje w tabeli zajmują reprezentantki Niemiec – Sophia Maurus (352 pkt), a także Marie Naehring (333 pkt). Finał sezonu dla mężczyzn, odbędzie się na 8-10 marca w fińskim Lahti.

ZOBACZ TEŻ: ZAWODY PUCHARU INTERKONTYNENTALNEGO ORAZ FIS CUP W VILLACH ODWOŁANE

Przypomnijmy, że to niejedyne odwołane zawody w tym tygodniu. W nadchodzący weekend, Villacher Alpenarena (HS98) miała gościć drugoligowe zawody Pucharu Interkontynentalnego kobiet, a także trzecioligową rywalizację FIS Cup mężczyzn w skokach narciarskich. Niestety, zaplanowane na 24-25 lutego konkursy w austriackim Villach, nie dojdą do skutku, z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe. W poniedziałkowe popołudnie, Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała o odwołaniu zawodów.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać