FIS Cup Kobiet w Falun: Triumf Iriny Avvakumovej!

przez Zuzanna Karwacka

Skoki na najwyższym szczeblu zimą zaczynają się dopiero za tydzień, jednak już dziś mieliśmy jednak okazję śledzić zapowiedź rywalizacji Pań w zawodach rangi FIS Cup nowego sezonu. Kto poradził sobie najlepiej na starcie tej kampanii? Zapraszamy do lektury!

2014  |  © Nelinjo
Lunget, Falun

Trening

Kobiety zaczęły zmagania od treningu o 9:10. Oprócz zachmurzonego nieba warunki pogodowe wydawały się dobre i stabilne. Całą serię udało przeprowadzić się tak, że Panie startowały tylko z dwóch belek – 25. oraz 20. W tej części udział wzięły 23 zawodniczki.

Najlepszą okazała się wówczas Sofia Tikhonova z wynikiem 82 metrów. Za jej plecami uplasowała się Irina Avvakumova, lądująca na odległości 80.5 metra. Podium dopełniła obecność Fridy Westman, której osiągnięcie na tym etapie wynosiło 88 metrów.

Seria próbna

Po treningu mogliśmy obserwować przedsmak właściwej rywalizacji – serię próbną. Tym razem na starcie stanęły 22 skoczkinie. Całość podobnie jak podczas treningu rozegrano z wysokości dwóch poziomów belek – 25. oraz 22.

Zwyciężyła Sofia Tikhonova, której rezultat wynosił całe 85.5 metra. Na drugim miejscu znalazła się Irina Avvakumova, reprezentując uprzednio skok o długości 86 metrów. Trzecią pozycję wywalczyła sobie ponownie Frida Westman (85 m).

Konkurs

O 10:30 rozpoczął się konkurs. Początkowa część trwała zaledwie 14 minut. Ostatecznie walki o zwycięstwo i najwyższe lokaty podjęły się 23 Panie. Dwie zawodniczki ruszały z 23. belki. Umożliwiło im to uzyskanie dodatkowych 7.4 punktu do całkowitej noty, z racji tego, że reszta stawki ,,odpychała się” z 25. poziomu.

Na półmetku rolę liderki objęła Rosjanka – Irina Avvakumova (89.5 m). Kolejne miejsce przypadło jej rodaczce – Irmie Makhinii (89 m). Czołową trójkę uzupełniła stabilna Szwedka – Frida Westman (89 m).

Po rundzie finałowej ostatecznie wygrana trafiła do Iriny Avvakumovej, która w ostatnim skoku zaprezentowała odległość aż 94 metrów! Rosjanki zdominowały te zawody, gdyż kolejne dwie lokaty również przypadły rodaczkom Iriny – Irmie Makhinii z drugim rezultatem 87.5 metra oraz Aleksandrze Kustovej, która wyprzedziła Szwedkę próbami o długościach 86.5 i 85.5 metra.

Kolejne zawody już niebawem i jeszcze dziś czeka nas rywalizacja Panów w FIS Cupie! Relację z tego wydarzenia będzie można przeczytać na naszej stronie tuż po jego zakończeniu do czego serdecznie zachęcamy!

Zuzia

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać