FIS Cup w Kranju: Nika Prevc triumfuje!

przez Zuzanna Karwacka

Kolejny dzień w Kranju zaczął się ponownie od przesunięć organizacyjnych. Aczkolwiek koniec końców udało się przeprowadzić zmagania kobiet. Jeśli jesteście ciekawi, jak przebiegała owa rywalizacja, serdecznie zapraszamy Was do dalszej lektury.

Seria próbna

Tym razem obyło się bez treningów i od razu postanowiono skupić się na skoku próbnym bezpośrednio poprzedzającym konkurs. Wiatr w Kranju dość mocno sprzyjał Paniom, przez co wszystkie miały odjęte punkty od noty za ten aspekt. Zawodniczki startowały z dwóch różnych belek – 12. oraz 14. Przez co część z nich musiała się zmierzyć z dodatkowym utrudnieniem punktowym, bowiem startowym poziomem był ten niższy. Na starcie pojawiło się 36 skoczkiń zamiast zgłoszonych 36. Zabrakło tam wszakże Nicole Maurer z Kanady, a także Agnes Reisch z Niemiec.

Ostatecznie tę partię zwyciężyła Karolina Indrackova. Czeszka w swojej próbie wylądowała na 106 metrze. Pozwoliło jej to na uzyskaniu przewagi nad drugą Larą Malsiner w postaci 1.2 oczka. Włoszka uzyskała właściwie dużo słabszy rezultat – 96.5 metra, ale różnica rekompensaty za belkę oraz wiatr była w tym momencie kluczowa. Czołową trójkę uzupełniła Nika Prevc (100 m). W najlepszej piątce znalazły się także takie Panie jak: Daniela Haralambie (99 m) oraz zdyskwalifikowana wczoraj Juliane Seyfarth (99 m).

Polki pokazały się następująco:
28. Pola Bełtowska – 82 m
30. Paulina Cieślar – 72.5 m

Konkurs

Po pierwszej serii konkursowej Panów mogliśmy oddać się obserwacji poczynań kobiet. Wiatr był jak zwykle bezwzględny i nieustępliwym i tym razem wiał pod narty. Udział w konkursie wzięły 34 Panie. Trzy skoczkinie zostały zdyskwalifikowane. Były to mianowicie: Jessica Malsiner, Jerneja Repinc Zupancic oraz Juliane Seyfarth.

Liderką po pierwszej serii okazała się Nika Prevc (98.5 m). Za jej plecami znalazły się także dwie Czeszki – Karolina Indrackova (102.5 m) i Klara Ulrichova (100.5 m). Wśród najlepszych rezultatów punktowych znalazły się także Taja Bodlaj (97.5 m), a także Michelle Goebel (102 m).

Polki pokazały się następująco:
30. Paulina Cieślar – 72.5 m
31. Pola Bełtowska – 70.5 m

Ostatecznie zwyciężyła Niak Prevc (103 m). Druga lokata została wywalczona przez Klarę Ulrcihovą (100 m). Trzecie miejsce na podium zgarnęła Taja Bodlaj (98.5 m).

Paulina Cieślar w serii finałowej lądowała na odległości 86.5 metra i zajęła 23. pozycję.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać