FIS Cup w Kranju: Wygrana Słowenki!

przez Zuzanna Karwacka

Ze spokojnej, aczkolwiek zmiennej pod względem aury pogodowej Szwajcarii przenosimy się do pięknej Słowenii. Tym razem zawody rangi FIS Cup Pań w Kranju przebiegły zgodnie z dobowym planem. Godziny i organizacja pozostawiały jednak wiele do życzenia. Jeśli natomiast jesteście ciekawi jak poradziły sobie poszczególne zawodniczki, zapraszamy Was do lektury wpisu.

Trening

Zmagania kobiet rozpoczęliśmy bezpośrednio po serii treningowej mężczyzn. Na liście startowej znalazło się 41 Pań z czego 22 wzięły udział w tej części. Wiatr mocno sprzyjał zawodniczkom podobnie jak Panom.

Zwycięstwo w tej partii odniosła Agnes Reisch (89.5 m). Na drugiej pozycji uplasowała się natomiast Lara Malsiner (94 m). Trzecia lokata została wywalczona przez Jessice Malsiner (90 m).

Polki spisały się następująco:
14. Pola Bełtowska – 69.5 m
14. Paulina Cieślar – 60.5 m

Seria próbna

Po wielu zawirowaniach z belką, warunkami i partiami rozgrzewkowymi udało się przeprowadzić kolejną część zmagań. Tym razem wystartowało 37 skoczkiń. Wiatr nie ustępował, aczkolwiek tym razem w ogóle nie sprzyjał.

Wygraną zanotowała sobie Nika Kriznar (102 m). Za jej plecami znalazła się Nika Prevc (98 m). Czołową trójkę uzupełniła ich rodaczka – Maja Vtic (97 m).

Tym razem nasze reprezentantki uzyskały takie rezultaty:
31. Paulina Cieślar – 73.5 m
35. Pola Bełtowska – 69 m

Konkurs FIS Cup Pań w Kranju

Na sam deser zostało nam natomiast to co najlepsze. Oczywiście większość kibiców wykorzystała większość zasobów emocjonalnych na zmagania Panów, jednak został jeszcze konkurs kobiet.

W tej części udział wzięło 37 zawodniczek. Dwie Panie otrzymały dyskwalifikację. Były to Ursa Vidmar i Juliane Seyfarth.

Liderką po pierwszej serii została Nika Kriznar, pochodząca ze Słowenii. Skoczyła ona bowiem 109.5 metra. Drugą pozycję odhaczyła na swoim koncie Karolina Indrackova (94.5 m). Najlepszą trójkę dopełniła obecność Jessicii Malsiner (95 m).

Na zakończenie triumf odniosła Nika Kriznar. Gdyż jej rezultat w partii finałowej wynosił 108.5 m. Pozostałe miejsca na podium zapełniły Nika Prevc (93 oraz 102 m), a także Karolina Indrackova (102 m).

Polki ostatecznie spisały się następująco:
32. Pola Bełtowska – 75.5 m
34. Paulina Cieślar – 74.5 m

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać