Igrzyska Europejskie 2023 bez Stefana Krafta!

przez Zuzanna Karwacka

Igrzyska Europejskie rozpoczynają się już niebawem, lecz dociera coraz więcej głosów o potencjalnych nieobecnościach. Do listy absencji tym razem dołącza lider austriackiej drużyny.

Stefan Kraft, fot. Neja Tamshe

ZOBACZ TEŻ: AUSTRIACKIE KADRY NA SEZON 2023/2024

Pod koniec zeszłego tygodnia okazało się, że na wielkiej imprezie, inaugurującej sezon letni w skokach na arenie międzynarodowej zabraknie triumfatorki Alpen Cup Lilou Zepchi. Tym razem jednak świat obiegła informacja o dużo ,,większym nazwisku”. W poniedziałkowy poranek, według doniesień Austriackiego Komitetu Olimpijskiego Stefan Kraft zdecydował, że nie zaprezentuje swoich prób w Zakopanem.

ZOBACZ TEŻ: LILOU ZEPCHI NIE WYSTĄPI NA IGRZYSKACH EUROPEJSKICH 2023

Skoczek w przekazanym do mediów oświadczeniu wytłumaczył taki obrót spraw brakiem formy. 30-latek ,,z ciężkim sercem” zaznaczył, że jego dyspozycja jest daleka od tej, jaką powinien zaprezentować fanom dyscypliny. Jednocześnie uspokoił także, że przygotowania do cyklu letniego przebiegają odpowiednio, jednak potrzebuje on więcej czasu do osiągnięcia odpowiedniego poziomu.

Austriak potwierdził oczywiście, że będzie w tym czasie odbywał treningi w domu, a po nich trzymał kciuki za austriacką drużynę. W tym teamie zaprezentują się: Manuel Fettner, Jan Hoerl, Markus Mueller oraz Daniel Tschofenig. Wezmą oni udział w wydarzeniu, które rozpocznie się 27 czerwca, a zakończy pierwszego lipca. Odbędą się dwa konkursy indywidualne kobiet oraz mężczyzn. Ponadto zobaczymy także rywalizację mikstów.

ZOBACZ TEŻ: BILETY NA IGRZYSKA EUROPEJSKIE 2023 JUŻ DOSTĘPNE!

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne, olympia.at

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać