Jarl Magnus Riiber wystartuje podczas lotów w Vikersund?

przez Martyna Okrzesik

Jarl Magnus Riiber wyraził chęć bycia przedskoczkiem podczas zmagań lotów narciarskich w ramach marcowej rywalizacji w Vikersund. W tym czasie dwuboiści mają przerwę w pucharowej rywalizacji. W rezultacie Norweg postanowił spróbować swoich sił na skoczni mamuciej.

– ,,Traktuję to jako szansę na zdobycie doświadczenia, zanim w przyszłym sezonie będziemy mogli startować w lotach narciarskich w Oberstdorfie w Pucharze Świata” – mówi Riiber.

Jarl Magnus Riiber, źródło: Instagram/@riiberjarl

Jarl Magnus Riiber jeszcze nigdy w swojej karierze nie startował na skoczni mamuciej. Norweg wyjawił, że zapisał się na listę przedskoczków podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Vikersund, rozgrywanym 17-19 marca w ramach turnieju Raw Air.

– ,,Start nie jest pewny, ale przynajmniej wpisałem się na listę, więc mam nadzieję, że będę częścią tej grupy” – wyjawia Norweg.

– ,,Myślę, że najdłuższy skok, jaki oddałem, to 149,5 metra w Klingenthal. Do 200 metrów jest dość długa droga” – stwierdza medalista tegorocznych Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2023.

Niewykluczone, że loty narciarskie zostaną wprowadzone do kalendarza Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w przyszłym sezonie. 

Fenomenalny Jarl Magnus Riiber

Norweg udowodnił, że jest w dobrej formie. W miniony weekend, podczas sobotniego konkursu indywidualnego, Jarl Magnus Riiber ustanowił nowy rekord Bloudkovej Velikanki (HS138) w Planicy, wynoszący 147 metrów.

– ,,To było na granicy. Byłem dziesięć metrów nad ziemią, a potem nie było już wiele do zrobienia. Mogłem polecieć jeszcze trzy metry, ale potem ziemia jest już płaska” – komentował Riiber.

ZOBACZ TEZ MŚ W PLANICY: FENOMENALNY JARL MAGNUS RIIBER!

Tym samym Riiber wraca do domu z kompletem czterech złotych medali. Norweg triumfował w obu konkursach indywidualnych, a także w konkursie drużynowym, jak i zmaganiach mieszanych.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: nettavisen.no

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać