Jure Šinkovec trenerem Czechów. ,,Czuję się tu jak w domu”

przez Martyna Okrzesik

38-letni Jure Šinkovec został jednym z trenerów czeskiej reprezentacji w skokach narciarskich. Przed Słoweńcem pierwsze wyzwania w tej roli. Nowy szkoleniowiec opowiedział o swoich pierwszych wrażeniach po spotkaniu z zawodnikami i zarządem, a także celach na przyszłość.

Jure Šinkovec, źródło: czech-ski.com

ZOBACZ TEŻ: SKŁADY KADR CZECH NA SEZON 2023/2024

– ,, Pierwsze wrażenia są bardzo dobre. Spotkaliśmy skoczków, trenerów i zarząd. Czuję się tu jak w domu, co jest zdecydowanie dobrym znakiem. Teraz, gdy wszystkie formalności dobiegły końca, w końcu zabieramy się do pracy. Nie możemy się doczekać” – wyjawił Jure Šinkovec.

,,Staniemy się jedną wielką rodziną, która będzie sobie ufać

– ,,Dużo podróżowałem po świecie. Dużo doświadczenia zdobyłem po kontuzji. Dokładnie poznałam swoje ciało, co jest szczególnie ważne dla skoczków. Co mogę wnieść do czeskich skoków? Na przykład fakt, że staniemy się jedną wielką rodziną, która będzie sobie ufać. Chcę też przekazać swoje doświadczenie, aby przenieść zawodników na wyższy poziom” – mówi nowy trener czeskiej reprezentacji w skokach narciarskich.

– ,,Nie możemy oczekiwać, że za pół roku Czesi będą czołowymi skoczkami. Nasz cel jest tutaj długoterminowy. Planujemy nauczyć ich nowych rzeczy, zarówno w skokach, jak i w życiu osobistym. Chłopaki idą w dobrym kierunku, są skupieni i wkładają w to dużo energii. Cieszę się, że mogę z nimi pracować i mam nadzieję, że wszystko się ułoży” – dodaje Słoweniec.

– ,,Wiemy, że Roman Koudelka był jednym z najlepszych i chcemy, aby regularnie plasował się w pierwszej trzydziestce Pucharu Świata. Ponadto patrzymy bardziej w kierunku igrzysk olimpijskich, na których chcielibyśmy przywrócić Czechom miejsce w pierwszej ósemce krajów świata. Ważne będzie również, abyśmy pracowali z młodymi zawodnikami i dawali im wszystko, czego potrzebują, aby się poprawić” – komentuje Šinkovec.

– ,,Skakałem z Jaroslavem Sakałą czy Davidem Jiroutekiem. Śledziłem także kariery Jakuba Jandy i Borka Sedláka. Teraz przeszłość i będziemy chcieli, aby obecni zawodnicy pisali nowe historie” – stwierdza.

Na zakończenie serdecznie zapraszamy Was na nasze social media – FacebookInstagram oraz Twitter.

źródło informacji: czech-ski.com

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać