Kalendarz letniej części FIS Cup na sezon 2023/2024

przez Martyna Okrzesik

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) opublikowała kalendarz na letnią część trzecioligowych zawodów FIS Cup na sezon 2023/2024. W rezultacie czekają na nas cztery weekendy z zawodami tej rangi – w Polsce, Słowenii, Austrii oraz Szwajcarii.

Kompleks skoczni „Skalite”, fot. Zofia Hunkiewicz

FIS Cup 2023

Cykl rozpocznie się w ostatni weekend sierpnia (26-27.08.2023) na kompleksie skoczni „Skalite” w Szczyrku. Zmagania odbędą się na największym z obiektów – o punkcie HS104. Przypomnijmy, że w pierwszy weekend sierpnia zostaną tam rozegrane konkursy Letniego Grand Prix w skokach narciarskich.

ZOBACZ TEŻ: LETNIE GRAND PRIX ZAWITA DO SZCZYRKU!

Tydzień później (02-03.09.2023) rywalizacja przeniesie się do Słowenii. Skoczkowie będą startować na obiekcie Logarska Dolina (HS94). Dodajmy, że w ubiegłym sezonie zmagania nie odbywały się w Ljubnie.

Trzecim przystankiem zmagań FIS Cup będzie Austria, a mianowicie Villach. Rywalizacja odbędzie się 9 oraz 10 września na skoczni Villacher Alpen Arena o punkcie HS98.

Finał letniej edycji rywalizacji FIS Cup odbędzie się w połowie września (16-17.09.2023) w szwajcarskim Einsiedeln, na obiekcie Andreas Küttel-Schanze (HS117). W ubiegłym sezonie, finał edycji miał miejsce w austriackim Villach.

Kalendarz FIS Cup 2023

Kalendarz na letnią cześć zmagań FIS Cup 2023, jest uboższy od ubiegłorocznego o dwa weekendy. Wówczas latem 2022 zawody gościła Otepää, Frenštát, Szczyrk, Einsiedeln, Kranj oraz Villach, a konkursy rozpoczęły się już w ostatni weekend lipca.

Dodatkowo Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zdecydowała o zlikwidowaniu zmagań FIS Cup kobiet. W rezultacie zawodniczki będą rywalizować w Pucharze Interkontynentalnym.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne, FIS

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać